The Guardian підозрюють ГРУ у причетності до кібератаки на журналістів

Команда розслідувачів Bellingcat заявила, що 30 європейських спеціалістів з російських питань наприкінці липня стали жертвами фішинг-атаки. Ця атака мала на меті викрадення конфіденційних даних.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на iRozhlas.

Зазначається, що цілями атаки стали два аналітики Bellingcat, журналіст-розслідувач BBC, троє репортерів The Guardian та троє репортерів різних російських розслідувальних ЗМІ.

При цьому журналіст The Guardian Люк Хардінг заявив, що «всі докази вказують» на російське ГРУ. У ProtonMail, сервісі зашифрованої електронної пошти, підтвердили, що атака відбулася.

Хакери атакували не лише фахівців із зовнішньої політики Кремля та російських таємних операцій за кордоном, а й аналітичні центри, дотичні до російських питань. Жертвами атак хакерів стали чеський аналітичний центр Evropské hodnoty («Європейські цінності») та організація Free Russia Foundation.

Чехів серед жертв атаки хакерів виявилося найбільше. Загалом таких людей восьмеро. 

«Це, мабуть, найбільш представлена ​​країна. Це журналісти, люди з неприбуткових організацій та дослідники», — підтвердив аналітик Bellingcat Моріц Ракушицький.

Група Bellingcat проаналізувала вихідний код і виявила, що напад був, вірогідно, здійснений державою, а не особою чи групою хакерів.

Аналіз дослідників показав, що таку операцію планували заздалегідь, більш як за один рік до того.

«Європейська правда» нагадує, що починаючи з середини 2018 року експерти виявили «значне збільшення» діяльності хакерських груп APT28 (відомої також як Fancy Bear) та Sandworm. Уряди західних країн вважають ці хакерські групи підпорядкованими російському уряду і військовій розвідці ГРУ.

За даними журналістів, за нападом на МЗС Чехії у червні 2019 року також стоїть ГРУ і їхня хакерська група APT28/Sofacy (Fancy Bear).

«Детектор Медіа» раніше писав, що СБУ разом з ФБР викрила міжнародну банду хакерів, яку очолював українець.

comments powered by Disqus