ЄС висуне до eBay і Amazon нові вимоги з кібербезпеки

netivist.org

Переговори з цього питання між профільним комітетом Європарламенту і Радою ЄС завершилися напередодні, повідомляє Укрінформ.

«Транспортні та енергетичні компанії повинні будуть забезпечити належний захист від кібератак своєї цифрової інфраструктури, яка надає відповідні послуги із контролю за трафіком електроенергії, здійснює управління електромережами. Також онлайн-магазини, такі як eBay чи Amazon, пошукові системи, сервіси зберігання та обміну файлами отримають додаткові вимоги із забезпечення безпеки своєї інфраструктури», - заявили у Європарламенті.

Наголошується, що нове законодавство стане першим в ЄС, яке визначить всеосяжні правила та вимоги у сфері кібербезпеки. Згідно з ними, приватний сектор і країни-члени будуть зобов’язані повідомляти та обмінюватися інформацією про інциденти у кіберпросторі, що також дуже важливо в умовах складної безпекової ситуації в Європі.

Це особливо стосуватиметься так званих «критичних» сервісів, які відіграють важливу соціальну і економічну роль у сферах енергетики, банківсько-фінансовій, медицині, водопостачанні.

Нагадуємо, що Центр кіберзахисту НАТО випустив книгу про кібервійну між Україною та Росією. У книзі, створеній вченими і практикуючими експертами, наводиться аналіз поточної діяльності в галузі поширення та захисту інформації, а також аналіз стратегічних і тактичних наслідків кібервійни. 

comments powered by Disqus