IBM без дозволу тренувала нейромережу на фотографіях користувачів Flickr

NBC

Про це йдеться у розслідуванні NBC. Автори зазначають, що один із найбільших світових виробників усіх видів комп'ютерів і програмного забезпечення, компанія IBM, брала знімки з бази даних сервісу для обміну фото Flickr. В ній розміщено близько 99 мільйонів фотографій. База була створена колишнім власником Flickr для досліджень та експериментів.

IBM отримала знімки за ліцензіями Creative Commons, вони дозволяють використовувати фото з певними обмеженнями. Проте ліцензії не враховують використання знімків для навчання алгоритмів.

Тепер низка експертів та активістів стверджує, що компанія порушила право на недоторканність приватного життя мільйонів людей. Журналісти NBC зазначили, що багато людей не проінформовані про те, що їх знімки розміщені в базі і використовувалися для навчання системи.

В IBM заявили, що користувачі можуть видалити з бази свої фото, якщо пришлють посилання на знімок, який хочуть видалити. Це передбачено у політиці конфіденційності компанії. Втім, багато людей зі знімків не можуть наперед здогадатися, які саме їх фото потрапили до дослідницької бази, оскільки компанія не дає список світлин.

Нагадаємо, соціальну мережу TikTok оштрафували на рекордні $5,7 млн за незаконне збирання інформації про дітей

comments powered by Disqus