Курдського журналіста замордували у Сирії

00:00,
28 Березня 2012
1037

Курдського журналіста замордували у Сирії

00:00,
28 Березня 2012
1037
Курдського журналіста замордували у Сирії
У Сирії загинув курдський громадянський журналіст Джаван Мохаммед Катна (Jawan Mohammed Qatna), повідомляють «Репортери  без кордонів» (RSF).

Фоторепортера два дні тому викрали з його оселі нападники у масках у місті Дербассієх (Derbassiyeh). За декілька годин його тіло зі слідами тортур знайшли у сусідньому селі.

Свідчення жорсткого поводження з ним видно на відео, розміщеному на YouTube.

Хто вчинив вбивство – невідомо. Висловлюється припущення, що це - справа рук озброєних «ополченців», які перебувають на утриманні диктаторського режиму Асада.

22-річний Катна брав активну участь у курдському молодіжному русі, працював фоторепортером місцевого координаційного комітету - The Free Derbassiyeh Coordination Committee. Він постійно висвітлював події у населеному переважно курдами реґіоні та постачав знімки різним медіаорганізаціям.   

«Викрадення, тортури та вбивства стали буденним явищем, особливо для проурядових сил, - відзначають «Репортери без кордонів». –  Спеціальний посланник  ООН та Ліги арабських держав  з врегулювання сирійської проблеми Кофі Аннан (Kofi Annan) повинен визнати ці порушення в розробленому ним плані, щоб покінчити з насильством і якнайшвидше провести розслідування».

MediaSapiens повідомляла про вбивство поблизу турецького кордону двох незалежних британських журналістів алжирського походження  Насіма Інтрірі (Naseem Intriri) та Валіда Бледі (Walid Bledi). Та підсумок виявися кривавішим. Протягом одного дня, 26 березня,  у Сирії загинуло троє репортерів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
RSF
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду