Авторів стрічки «Невинність мусульман» засуджено до страти

00:00,
29 Листопада 2012
1368

Авторів стрічки «Невинність мусульман» засуджено до страти

00:00,
29 Листопада 2012
1368
Авторів стрічки «Невинність мусульман» засуджено до страти
Єгипетський кримінальний суд оголосив своє рішення засудити до страти сім осіб, які звинувачуються у виробництві фільму «Невинність мусульман», повідомляє BBC.

Цих осіб було засуджено заочно. Серед звинувачених – єгиптянин Морріс Садек, продюсер стрічки.

Вирок повинен бути схвалений муфтієм Єгипту. Втім, як відзначає BBC, муфтій навряд чи буде проти подібного рішення.

Остаточний вирок суд оголосить у січні – після рішення муфтія Єгипту.

Малобюджетний фільм «Невинність мусульман» (Innocence of Muslims), автором якого вказувався американець Сем  Бесайл (Sam Bacile), демонстрував пророка Мухаммеда в критичному ракурсі. Поява стрічки в інтернеті спричинила хвилю насильства у Бенгазі та Каїрі – під час нападу на дипломатичні представництва США було вбито чотирьох працівників консульства, включно з послом США у Лівії Крістофером Стівенсом (Christopher Stevens).

Журналісти Associated Press з’ясували, що Сем Бесайл – вимишлена особа, а режисером фільму насправді є мешканець штату Каліфорнія Накула Бесселі Накула (Nakoula Basseley Nakoula).

80 осіб, які брали участь у створенні фільму (актори і члени знімальної групи), відмежувалися від стрічки, заявивши, що у фінальній версії сюжетні лінії та смислові акценти було кардинально змінено.

Суд у США відмовився вилучати скандальний фільм з YouTube. Натомість через фільм відеохостинг блокувався у Пакистані, Чечні, Судані, Афганістані, стрічку видалив із ВКонтакте власник соціальної мережі Павло Дуров.

Наприкінці вересня міністр залізничного транспорту Пакистану Гулам Ахмад Білур (Ghulam Ahmad Bilour) оголосив, що пропонує винагороду у $100 тис. «тим, хто вб’є творців антиісламського відео». При цьому представник прем’єр-міністра країни Шафкат Джаліль (Shafqat Jalil) заявив ВВС, що уряд  засуджує заяву Білура і «абсолютно відокремлює себе» від цих слів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Yahoo!
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду