Викрадених в Ємені нідерландську журналістку та її чоловіка врятовано

00:00,
14 Грудня 2013
930

Викрадених в Ємені нідерландську журналістку та її чоловіка врятовано

00:00,
14 Грудня 2013
930
Викрадених в Ємені нідерландську журналістку та її чоловіка врятовано
Нідерландську журналістку Юдіт Спігел (Judith Spiegel) та її  чоловіка Боудевейна Берендсена  (Boudewijn Berendsen), викрадених єменським племенем, вдалося визволити з полону, повідомили у спільній декларації уряди Ємену та Нідерландів.

В іншій заяві говориться, що заручників було звільнено 7 грудня, тобто приблизно через півроку після того, як вони зникли безвісті. Подробиці операції з порятунку пари не наводяться.

Юдіт Спігел вмістила на сторінці у Facebook емоційне повідомлення: «Так, так, так. Ми - вільні! Ми почуваємося прекрасно. Невдовзі ми зв’яжемося з усіма вами. А поки що дуже, дуже, дуже дякуємо вам за вашу величезну підтримку».

Нагадаємо, що в середині липня 2013 року в інтернеті з’явилося  відеозвернення пари, викладене на YouTube. «Ці люди озброєні, і якщо упродовж наступних десяти днів  проблему не буде вирішено, вони нас вб’ють», – повідомляла в записі журналістка. Про які саме вимоги викрадачів йшлося у зверненні конкретно не говорилося.

Відео тривалістю 90 секунд, зняте  у  невідомому місці, було оприлюднене  через місяць після того, як невідомі нападники викрали пару біля їхнього будинку у столиці Ємену Сані. Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за цю акцію.

Міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс (Frans Timmermans) заявив тоді, що уряд приділяє справі Спігел і її чоловіка «пильну увагу». Однак він не повідомив жодних подробиць. «Публічне обговорення подібних справ рідко коли приводить до позитивних наслідків», – застерігав очільник зовнішньополітичного відомства.  

Юдіт Спігел працювала в Ємені репортером декількох нідерландських медіа зокрема Radio Netherlands Worldwide та бельгійської VRT. Вона також викладала у приватному столичному університеті, а її чоловік працював у страховій компанії.

Причину, яка спонукала викрадачів зрештою відпустити Спігел і Берендсен з полону не оприлюднено. Однак у заяві уряд Нідерландів висловив подяку єменському урядові за його роль у «забезпеченні звільнення заручників». Уряд Нідерландів, як відзначають медіа, дотримується  принципу не платити викуп за їхнє звільнення.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Боудевейн Берендсен і Юдіт Спігел. ifj.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду