Викрадена в Ємені нідерландська журналістка просить врятувати її з чоловіком від страти

00:00,
17 Липня 2013
1494

Викрадена в Ємені нідерландська журналістка просить врятувати її з чоловіком від страти

00:00,
17 Липня 2013
1494
Викрадена в Ємені нідерландська журналістка просить врятувати її з чоловіком від страти
В інтернеті з’явилося відео, на якому журналіст Юдіт Спігел та її чоловік Боудевейн Берендсен просять про допомогу. Про це 16 липня повідомляє BBC.

У своєму відеозверненні, котре 15 липня з’явилося на YouTube i в Facebook, Юдіт Спігел (Judith Spiegel) і Боудевейн Берендсен (Boudewijn Berendsen) повідомили, що через десять днів їх можуть стратити. Вони також закликали владу Нідерландів домогтися їхнього звільнення.

«Нас викрали тут, в Ємені, і в нас великі проблеми», – говорить Спігел. Вона повідомила, що говорила з послом Нідерландів, і розповіла йому про «умови, виконавши які можна вибратися звідси», але поки що ситуація не змінилася. «Ці люди озброєні, і якщо протягом наступних десяти днів  проблему не буде вирішено, вони нас вб’ють», – заявила журналістка.

Відеозвернення пари тривалістю менше двох хвилин записане у невідомому місці. Нападники викрали подружжя 15 червня біля їхнього будинку у столиці Ємену Сані. Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за викрадення.

Міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс (Frans Timmermans) заявив, що уряд приділяє справі Спігел і її чоловіка «пильну увагу», однак не повідомив жодних подробиць. «Публічне обговорення подібних справ рідко коли приводить до позитивних наслідків», – відзначив Тіммерманс. Представник зовнішньополітичного відомства Нідерландів підтвердив BBC, що у МЗС знають про відео. Тіммерманс, однак, відмовився сказати, чи вимагали викрадачі викуп за звільнення пари.

Юдіт Спігел працює в Ємені репортером декількох нідерландських ЗМІ, зокрема, Radio Netherlands Worldwide, а також бельгійської VRT, повідомляють «Репортери без кордонів» (RSF).

Єменські племена, відзначає BBC, неодноразово викрадали іноземців, використовуючи їх як знаряддя отримання поступок від уряду. Впродовж останніх 15 років було викрадено понад 200 осіб. Більшість з них звільнили неушкодженими.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Кадр з відеозвернення Спігел і Берендсена.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду