Двоє кореспондентів Al-Jazeera постануть перед судом за висвітлення громадянських повстань

00:00,
16 Травня 2012
990

Двоє кореспондентів Al-Jazeera постануть перед судом за висвітлення громадянських повстань

00:00,
16 Травня 2012
990
Двоє кореспондентів Al-Jazeera постануть перед судом за висвітлення громадянських повстань
Кореспонденти Al-Jazeera Ахмед аль-Шалафі та Хамді аль-Букарі отримали повістки з’явитися 21 травня у спеціальному суді зі справ медіа та друку в столиці Ємену – Сані, повідомляє Комітет захисту журналістів (Committee to Protect Journalists, CPJ). 

Ахмеда аль-Шалафі (Ahmed al-Shalafi) та Хамді аль-Букарі (Hamdi al-Bukari), єменців за національністю, звинувачують «у незаконній діяльності».

Справу проти двох журналістів вперше порушив уряд екс-президента Алі Абдалли Салеха (Ali Abdullah Saleh), який під тиском народних протестів пішов у лютому поточного року у відставку. Тоді кореспондентам Al-Jazeera інкримінували порушення законодавства під час висвітлення антирежимних повстань – оскільки Al-Jazeera позбавили акредитації.

«Відродження політизованого судового процесу часів Салеха – це чіткий сигнал усім журналістам в Ємені, що для преси нічого не змінилося», – заявив  координатор програми CPJ з Близького Сходу та Північної Африки Мохамед Абдель Даєм (Mohamed Abdel Dayem).

Раніше Міністерство інформації Ємену відкинуло звинувачення, однак спеціальний суд ухвалив рішення відновити справу.

Завідувач бюро Al-Jazeera у Сані Саїд Табіт (Saeed Thabit) в інтерв’ю CPJ розцінив цей крок як «складову кампанії проти Al-Jazeera та свободи преси в Ємені». У квітні 2011 року агенти сил безпеки вчинили рейди та закрили офіси телемережі у Сані, нагадав він. Уряд позбавив Al-Jazeera акредитації, а деяких журналістів телемережі переслідували та погрожували розправою.

Тодішній президент звинувачував Al Jazeera у змові проти Ємену, а також у  тому, що за допомогою своїх програм компанія прагне повалити існуючий режим. За словами Табіта, жоден винуватець тодішніх нападів не був притягнутий до відповідальності.

Згідно повідомлення Фонду свободи медіа, прав та розвитку (Freedom Foundation for media freedom, rights and development), наприкінці травня уряд Ємена розглядатиме запропонований 2010 року колишнім президентом Салехом законопроект про аудіовізуальні та електронні медіа. Місцеві та міжнародні групи з прав людини й свободи преси засудили його як спробу обмежити свободу медіа.

Президент єменського Фонду Халед аль-Хамід (Khaled al-Hammadi) заявив CPJ, що використовуючи законодавство, уряд намагається обмежити журналістську діяльність. Фонд закликає розробити новий аудіовізуальний законопроект, або принаймні, суттєво переглянути запропонований.

В огляді CPJ від 2010 року наголошувалося на тому, що єменський медіазаконопроект передбачав, окрім інших обмежень, запровадження надмірної плати за реєстрацію приватних мовників, платне ліцензування електронних ЗМІ та державне регулювання преси.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Протести проти режиму Салеха, Ємен / Press TV
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду