У Сомалі керівникам незалежних медіа загрожує смертна кара

У Сомалі керівникам незалежних медіа загрожує смертна кара

00:00,
15 Вересня 2014
1376

У Сомалі керівникам незалежних медіа загрожує смертна кара

00:00,
15 Вересня 2014
1376
У Сомалі керівникам незалежних медіа загрожує смертна кара
У Сомалі керівникам незалежних медіа загрожує смертна кара
На судовому процесі у столиці Сомалі Могадішо Генеральна прокуратура звинуватила голову незалежної медіамережі Shabelle Абдімаліка Юсуфа (Abdimalik Yusuf), директора незалежної радіостанції SkyFM Мохамуда Мохамеда Дахіра (Mohamud Mohamed Dahir) та заступника головного редактора радіостанції Shabelle Ахмеда Абді Хассана (Ahmed Abdi Hassan) у вчиненні злочинів, повідомила Національна спілка журналістів Сомалі (NUSOJ).

Обвинувачених доправили до зали суду з тюрми Національного агентства розвідки й безпеки (NISA).

Згідно з однією зі статей, їм інкримінують «замах на цілісність, незалежність та єдність Сомалійської держави». Це звинувачення розцінюється як «державна зрада» і карається смертним вироком.

Журналістів звинувачують також «в образі честі й престижу очільника держави» - президента Хассана Шейха Мохаммеда.

Цим сомалійська Феміда не обмежується. Проти медійників висунуто ще чотири звинувачення у тяжких злочинах: підбурювання громадськості; підбурювання з метою скоєння злочину; підбурювання до невиконання закону; публікація та поширенні неправдивої, перебільшеної інформації чи такої, що вводить в оману і може призводити до  порушення громадського порядку.

Генеральний секретар NUSOJ Омар Фарук Осман (Omar Faruk Osman) розцінив інкриміновані журналістам Shabelle і SkyFM звинувачення як «безглузді» і як один із проявів «організованої кампанії, мета якої - задушити незалежну журналістику в Сомалі».

За Індексом свободи преси «Репортерів  без кордонів» (RSF) Сомалі посіла 2014 року 176 місце серед 180 країн світу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
lonelyplanet.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду