Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Держдума Росії прирівняла популярних блогерів до ЗМІ
Закон ухвалили у рамках так званого «антитерористичного» пакету, повідомляє РИА Новости. Тепер популярні блогери зобов’язані перевіряти достовірність загальнодоступної інформації, не поширювати дані про приватне життя громадянина з порушенням цивільного законодавства, дотримуватися заборони і обмеження виборчого законодавства та вказувати вікові обмеження для користувачів.
Популярних блогерів також каратимуть за розкриття державної таємниці, заклики до тероризму, пропаганду «порнографії, культу насильства і жорстокості». Закон також зобов'язує блогера розмістити на своєму сайті прізвище та ініціали, а також електронну адресу для направлення юридичних зауважень.
Відповідно до нового закону, організатори поширення інформації в мережі - пошукові системи, соціальні мережі та форуми - повинні повідомляти Роскомнагляд про початок своєї діяльності та зберігати дані протягом шести місяців. За невиконання цих вимог передбачені штрафи до 500 тисяч рублів (14 тисяч доларів).
Роскомнагляд матиме змогу запитувати необхідну інформацію про блогера для складання реєстру популярних користувачів блогосервісів. Ці дані регулятор буде дізнаватися від самих блогерів, організаторів поширення інформації та інших осіб. Надавати її потрібно буде протягом десяти днів. За порушення для звичайних громадян передбачено штраф від 10 до 30 тисяч рублів, для юридичних осіб - від 30 до 300 тисяч рублів. При повторному порушенні штрафи будуть збільшені, також можливо адміністративне призупинення діяльності юрособи на строк до 30 діб.