Заступник голови Роскомнагляду розповів, як виконуватиметься закон про блогерів

Заступник голови Роскомнагляду розповів, як виконуватиметься закон про блогерів

00:00,
23 Липня 2014
1519

Заступник голови Роскомнагляду розповів, як виконуватиметься закон про блогерів

00:00,
23 Липня 2014
1519
Заступник голови Роскомнагляду розповів, як виконуватиметься закон про блогерів
Заступник голови Роскомнагляду розповів, як виконуватиметься закон про блогерів
Російський закон, який вводить обов’язкову реєстрацію популярних блогерів і набирає чинності з 1 серпня, стосуватиметься лише тих інтернет-авторів, які публікують «незаконну інформацію». Міжнародні компанії повинні виконувати законодавство РФ. Реєстр популярних блогерів необхідний не для статистики, а для робочого спілкування регулятора із суб’єктами права (блогерами). Такі думки в інтерв’ю онлайн-виданню Lenta.Ru висловив заступник голови Роскомнагляду Максим Ксьонзов.

За словами чиновника, реєстр популярних блогерів (із відвідуваністю понад 3 тисячі користувачів на добу) необхідний лише для налагодження зв’язку між ними та Роскомнаглядом.

«Реєстр - це свого роду «альбом» для зберігання «візиток» тих блогерів, з якими Роскомнадзор взаємодіє на даний момент, - каже Ксьонзов. – Дані про блогера можуть бути включені в реєстр і можуть бути виключені з нього - наприклад, якщо аудиторія блогу протягом тривалого періоду не перевищує трьох тисяч відвідувань на добу».

Заступник голови Роскомнагляду розповів, що обов’язок реєструватися є лише у тих блогерів, які отримали відповідне сповіщення від регулятора. При цьому блогерів, які «публікують фотографії котиків, висловлюють винятково культурно і не розголошують державну таємницю» закон не стосується, наголосив чиновник. За його словами, для них обов’язок реєструватися «не настане ніколи».

Максим Ксьонзов пояснив: якщо блогер не виконуватиме приписи регулятора, то йому про це нагадає його інтернет-майданчик, можливо, зміняться правила користування такими веб-ресурсами. Адже за новим законом, веб-платформи несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафів, а також доступ до них може бути обмежений.

На запитання про відповідальність іноземних інтернет-ресурсів чиновник відповів: твердження про те, що вони не повинні виконувати вимоги російського законодавства – помилкове.

«У цьому місяці ми провели ряд переговорів з керівниками глобальних інтернет-гігантів і переконалися в тому, що на топ-рівні управління міжнародних корпорацій ніхто не мислить такими категоріями. У нас встановлений прямий діалог з усіма провідними гравцями - як російськими, так і зарубіжними», - сказав заступник голови Роскомнагляду.

Так званий закон про блогерів Держдума Росії прийняла 22 квітня. Вчора у рамках конференції «День блогера 2014» у Москві відбулося його обговорення за участю експертів, журналістів, блогерів та представника Роскомнагляду Максима Ксьонзова.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
tjournal.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду