У США планують відновити «мережевий нейтралітет»
Федеральна комісія з питань зв’язку США (FCC) проголосувала за відновлення правил «мережевого нейтралітету», які, зокрема, забороняють провайдерам надавати перевагу певним вебсайтам, блокуючи або сповільнюючи роботу інших. Про це повідомляє The Washingtom Post.
Згідно з правилами, провайдери не мають стягувати різну плату в залежності від користувача, контенту, сайту, платформи тощо. Крім того, «нейтралітет» відновлює регуляторний нагляд комісії над широкосмуговим інтернетом та її можливість розслідувати збої в інтернеті.
Проте, як зауважує The Washingtom Post, у комісії досі обговорюють певну неоднозначність правил. Вони забороняють провайдерам надавати вищу швидкість окремим сайтам чи сервісам, тож не зрозуміло, чи можливо в такому разі надавати ресурсам одну з поширених новітніх технологій 5G.
Вперше принцип «мережевого нейтралітету» був ухвалений у 2015 році. Проте вже у 2018 році адміністрація Дональда Трампа скасували правило, оскільки вважали його занадто обмежувальними для бізнесу. А вже в липні 2021 року президент Джо Байден підписав виконавчий наказ, що заохочує FCC відновити правила.
Тепер «мережевий нейтралітет» має набути чинності через два місяці.
У червні минулого року Білий дім затвердив розподіл 42 мільярдів доларів між штатами, щоб зробити високошвидкісний широкосмуговий доступ до інтернету загальнодоступним у країні до 2030 року. Найбільші інвестиції на «інтернетизацію» призначені Техасу, Каліфорнії, Міссурі, Мічигану та Північній Кароліні. Щоб отримати інвестиції, штати мають представити регіональні плани реалізації розширення широкосмугового доступу до інтернету.
Фото: Unsplash