Китай прагне налагодити випуск гуманоїдних роботів до 2025 року
Китай прагне налагодити випуск гуманоїдних роботів до 2025 року
Китайський уряд планує до 2025 року почати виробництво роботів-гуманоїдів. Про це повідомив Bloomberg.
У новому плані розвитку робототехніки йдеться про те, що уряд Китаю фінансово підтримуватиме молоді компанії, що займаються розробкою роботів та пов’язаних технологій. Китайська влада також хоче «встановлювати галузеві стандарти та поглиблювати міжнародну співпрацю».
Дослідники мають сфокусуватися на розвитку сенсорних технологій, управління рухом та взаємодії між машинами та людиною. Окрім цього, Китай закликає компанії використовувати штучний інтелект та розробляти більш гнучкі маніпулятори у формі людських рук та ніг.
До 2027 року уряд країни очікує, що їхні розробки зможуть самостійно навчатися, робити логічні висновки та вдосконалюватися. Китай також братиме участь у формуванні стабільних ланцюжків поставок для підтримки робототехнічної галузі.
Нагадаємо, у липні під час першої пресконференції за участю людиноподібних соціальних роботів зі штучним інтелектом група гуманоїдних роботів заявила на саміті ООН у Женеві, що вони не відбиратимуть роботу в людей та не бунтуватимуть проти своїх творців. Водночас один із роботів заявив, що комп'ютери зі штучним інтелектом зможуть керувати світом краще, ніж люди.
Нещодавно Ілон Маск заявив на саміті з безпеки штучного інтелекту AI Safety про те, що ШІ становить найнагальнішу загрозу для сучасного світу. За словами мільярдера, людство вперше стикається із ситуацією, коли з’явилося щось, що буде набагато розумнішим за найінтелектуальнішу людину.
- Читайте також: Байден підписав указ про заборону американських інвестицій у високі технології в Китаї
Фото: Getty Images