Telegram дозволив російському оператору МТС використовувати дані про користувачів для продажу реклами
Telegram дозволив російському оператору МТС використовувати дані про користувачів для продажу реклами
Telegram уклав з російським оператором мобільного зв'язку МТС угоду, за якою рекламу можна буде таргетувати за номером телефону. Про це повідомив Insider з посиланням на повідомлення російського оператора про нову партнерську програму з месенджером.
Раніше можна було таргетувати рекламу лише за даними, які збирав сам месенджер, тобто про інтереси користувачів, канали, на які вони підписані, та їхню геолокацію. Тепер оператор створить у своєму сервісі «МТС Маркетолог» можливість закупівлі реклами в Telegram-каналах з використанням тих даних, які вже є в оператора, та даних, які надасть месенджер.
В Insider зауважили, що засновник Telegram Павло Дуров порушив обіцянку, яку дав користувачам ще у 2020 році, коли запускав рекламу в месенджері.
«Ми віримо, що збирання особистих даних користувачів для таргетування реклами, як це роблять WhatsApp і Facebook, є аморальним. Нам подобається підхід сфокусованих на конфіденційності таких сервісів, як DuckDuckGo: монетизація сервісів без збору інформації про користувачів. Тобто, якщо ми впроваджуємо рекламні оголошення в каналах, вони будуть контекстними — на основі тематики каналу, а не таргетовані на конкретного користувача», — казав тоді Дуров.
Наразі невідомо, які саме дані месенджер передасть мобільному оператору, однак з повідомлення МТС випливає, що для продажу реклами може бути використана інформація про місцезнаходження користувачів, їхніі підписки на окремі канали, а також інтереси.
Нагадаємо, в липні Telegram вніс зміни до політики конфіденційності, які відкрили рекламодавцям ширші можливості для націлювання реклами. Нововведення пояснили потребою дотримання територіальних обмежень під час показу рекламних оголошень у країнах із великою кількістю російськомовних каналів.
Після публікації The New York Times, у якій стверджується, що в розпорядженні Федеральної служби безпеки Росії є нове програмне забезпечення, за допомогою якого можна відстежувати напрямок зашифрованого трафіку в месенджерах WhatsApp, Signal і Telegram, речник Telegram Ремі Вон запевнив, що «все, що надсилається в Telegram, надійно зашифровано». Разом із цим він порадив використовувати інструменти, розроблені Telegram і провайдерами VPN, щоб мінімізувати ризики відстеження.
Фото: Unsplash