Україна отримає партію німецьких розвідуальних дронів Luna NG
Україна отримає партію німецьких розвідуальних дронів Luna NG
Німецький зброєбудівний концерн Rheinmetall підтвердив, що Україна незабаром отримає партію розвідувальних безпілотників Luna NG. Про це повідомлено в офіційному пресрелізі виробника БПЛА.
Точних термінів не вказано, але зазначено, що безпілотники будуть готові до постачання протягом 2023 року.
Так само невідомою залишається кількість дронів, які отримає Україна. Однак у Rheinmetall зазначили, що йдеться про замовлення на «двозначну суму в мільйонах євро».
Безпілотник Luna NG — це вдосконалений дрон для розвідки. Luna NG складається з наземної станції управління і декількох безпілотних літальних апаратів. Система також включає стартову катапульту, опціональне мережеве обладнання для лову дронів під час їхньої посадки, а також обладнання для швидкого ремонту. Вся система встановлена на вантажівці HX зі змінним кузовом виробництва Rheinmetall MAN Military Vehicles.
Завдяки своїй надлегкій високостійкій конструкції дрони Luna NG можуть залишатися в повітрі та вести розвідку понад дванадцять годин. У разі оснащення додатковим обладнанням StaCom дальність передавання даних збільшується до 300 кілометрів.
Дрони Luna NG мають такі технічні характеристики:
- довжина — 2,28 метра;
- розмах крила — 4,17 метра;
- маса — 40 кілограмів;
- корисне навантаження — 10 кілограмів;
- двигун — 5 кВт;
- швидкість — 120–150 км/год;
- висота польоту — до 5000 метрів;
- час польоту — понад 12 годин;
- радіус дії — понад 100 км (може бути збільшений до 300 км із додатковим обладнанням StaCom).
Дрони Luna NG оснащені різними видами сенсорів і камер, які дають їм змогу виконувати завдання в галузі розвідки, класифікації та виявлення об'єктів у режимі реального часу. Вони також можуть передавати дані на наземну станцію управління через зашифрований канал зв'язку. Дрони Luna NG мають низьку помітність для ворожих засобів виявлення і можуть працювати в складних метеоумовах.
Нагадаємо, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в українські війська вже інтегровані 17 рот БПЛА. За його словами, розвиток виробництва дронів на сьогодні є пріоритетом.
Фото: Bundeswehr / ютуб