Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Львові створили Фонд тоталітарного читання
У мережі Львівської муніципальної бібліотеки створили Фонд тоталітарного читання, до якого передають книжки, видані до 1991 року, що мають ознаки цензури. Кілька тисяч книг, вилучених з публічного вжитку, зберігатимуться у книгосховищах на випадок, коли охочим необхідно попрацювати з такою літературою. Про це розповів директор Львівської муніципальної бібліотеки Василь Кметь, поінформувало «Суспільне».
До фонду передали дитячу пропагандистську літературу: «казки про червоноармійців», видання шкільних серій, де поряд з творами зі шкільної програми було вміщено пропагандистські тексти, а також сучасні видання — зокрема авторів, які підтримали пропаганду, або книжки, тексти чи ілюстрації яких містять пропагандистські елементи «русского міра». Також у сховищі зберігатимуться твори всіх авторів, які писали в радянський час та вважалися радянською класикою.
У фонді тоталітарного читання збережеться по примірнику кожної книги, аби задовольнити інтерес науковців, які досліджуватимуть культуру читання під час тоталітарного режиму.
За словами директора бібліотеки, декомунізація львівських бібліотек відбулася раніше. І значну частину морально застарілої літератури вилучили давніше.
«В мережі Львівської муніципальної бібліотеки відсоток російськомовної літератури вкладається у межі 15 відсотків. В перспективі така література може перейти до наукових бібліотек, де їх вивчатимуть фахівці», — зазначив Василь Кметь.
До слова, у межах проєкту «Книга на фронт» кожен може передати літературу українським захисникам. Для того, щоб долучитися до ініціативи, потрібно придбати книгу в магазинах партнерів «Книги на фронт», підписати її і залишити на спеціальній поличці.
Фото: «Суспільне. Львів»