Журналіст-викладач під час військової служби написав книгу «Подільський тризуб»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Журналіст-викладач під час військової служби написав книгу «Подільський тризуб»
Цього місяця у видавничому домі «Гельветика» вийшла друком книга письменника та журналіста Сергія Соловйова «Подільський тризуб». У художньо-документальній повісті відображаються події становлення та бойового шляху З6-го окремого стрілецького батальйону ЗСУ впродовж квітня-грудня 2022 року, повідомив MediaSapiens автор видання.
«До війни я працював доцентом Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Із цієї посади й був мобілізований у березні 2022 року. У квітні 2022 року був зарахований у щойно створений 36-й окремий стрілецький батальйон ЗСУ на Хмельниччині, в якому і служу, — розповів Сергій Соловйов. — Із перших днів командування запропонувало писати книжку про батальйон. У жовтні–грудні писав, паралельно виконуючи посадові обов’язки».
За його словами, імена, дати та події, відображені в «Подільському тризубі», — справжні. Читачі, зокрема, дізнаються, про його участь у військових подіях у Сумській, Донецькій та Харківській областях у другій половині 2022 року.
«Я намагався зафіксувати шлях нашого батальйону, зберегти в пам’яті основні події війни, а також висловити вдячність нашим помічникам-волонтерам. До речі, на обкладинці — наш кулеметник Олексій Бабійчук і це мить бою», — розповів Олександр Соловйов та додав, що фактаж обрамлений його суб’єктивним авторським баченням.
У День Конституції командування 36-го ОСБ ЗСУ відвідало Хмельницьку обласну бібліотеку для дітей імені Т. Г. Шевченка та подарувало примірники книги для юних читачів з автографами.
«Особливо цінною для нас є художньо-документальна повість про 36 ОСБ “Подільський тризуб”, яку сьогодні презентували військові, — зазначили в бібліотеці. — Розповіді бійців, їхня участь у відсічі агресора та боротьбі з ворогом, який несамовито вдерся у нашу країну — війна зсередини, не може залишити байдужим жодного, хто читатиме цю книгу».
Уточнимо, до роботи в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Сергій Соловйов працював журналістом. Друкувався у «Газеті по-київськи», газеті «День», онлайн-виданні «Вікна» та вів радіопрограму на каналі «Культура» під назвою «Місце зустрічі — Спілка письменників».
Нагадаємо, у країні триває благодійний проєкт «Книга на фронт», у межах якого кожен охочий може передати літературу українським захисникам.
Фото Сергія Соловйова