Meta припинить доступ до новин у Facebook та Instagram для користувачів з Канади
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Meta припинить доступ до новин у Facebook та Instagram для користувачів з Канади
Компанія Meta вирішила припинити доступ до новинного контенту Facebook та Instagram для всіх користувачів у Канаді після того, як Сенат країни схвалив закон про онлайн-новини. Про це пише The Verge.
Зазначимо, що «Закон про онлайн-новини», або законопроєкт C-18 Палати громад, представлений у квітні минулого року, виклав правила, які зобов’язують платформи, як-от Meta і Google, укладати комерційні угоди та платити видавцям новин за контент.
«Сьогодні ми підтверджуємо, що доступ до новин у Facebook та Instagram припинять для всіх користувачів у Канаді до набуття чинності закону про онлайн-новини», — йдеться в заяві Meta.
Міністр канадської спадщини Пабло Родрігес уже відреагував на рішення Meta: «Facebook дуже добре знає, що наразі не має жодних зобов'язань за цим законом. Після схвалення законопроєкту №C18 Королівською владою уряд почне процес регулювання та впровадження».
Google також протестував блокування новинного контенту для деяких користувачів у Канаді. Водночас компанія досі працює з урядом над потенційним рішенням, яке б вирішило проблеми, що турбують обидві сторони.
«Ми пропонуємо продумані та прагматичні рішення, які б покращили законопроєкт і розчистили нам шлях до збільшення наших і без того значних інвестицій у канадську новинну екосистему. Наразі жодне з наших звернень не розглянули», — зазначила прессекретарка Google Дженн Крайдер.
Нагадаємо, ще у 2021 році Канада заявила про те, що хоче змусити американську компанію Facebook платити за контент новин. Уряд стверджував, що не відступить, навіть якщо соцмережа вимкне новини країни. Раніше канадські ЗМІ звернулися до уряду країни в 2020 році з проханням вжити заходів щодо Facebook і подібних платформ, через які, як вважають ЗМІ, вони втрачають доходи.
Як відомо, Facebook уже заблокував весь австралійський вміст новин на своєму сервісі через запропонований закон, який вимагає також від Google та Alphabet сплачувати збори австралійським видавцям за посилання на їхні новини.