Через брак різних точок зору в телемарафоні 70% українців шукають інформацію в інших джерелах —  дослідження «Детектора медіа»

Через брак різних точок зору в телемарафоні 70% українців шукають інформацію в інших джерелах — дослідження «Детектора медіа»

15:25,
18 Квітня 2023
2817

Через брак різних точок зору в телемарафоні 70% українців шукають інформацію в інших джерелах — дослідження «Детектора медіа»

15:25,
18 Квітня 2023
2817
Через брак різних точок зору в телемарафоні 70% українців шукають інформацію в інших джерелах —  дослідження «Детектора медіа»
Через брак різних точок зору в телемарафоні 70% українців шукають інформацію в інших джерелах —  дослідження «Детектора медіа»
Кожен другий українець вважає, що трансляція єдиної офіційної точки зору не є припустимою навіть у воєнний час.

In English

Дослідження ГО «Детектор медіа» свідчить, що українці за два роки стали частіше вважати, що медіа працюють в інтересах суспільства та держави, але, попри війну, люди потребують різних точок зору на події та шукають інші джерела інформації через їхню відсутність в телемарафоні «Єдині новини».

61% аудиторії вважає формат телемарафону цілком виправданим під час війни, але разом із цим майже кожен другий українець (45%) схиляється до думки, що трансляція єдиної офіційної точки зору не є припустимою навіть у такий час. 70% констатують, що через брак різних точок зору в телемарафоні на події вони шукають інформацію в інших джерелах.

Частка українців, які вважають, що медіа працюють в інтересах держави та суспільства в цілому збільшилася відповідно з 8% до 31% та з 8% до 15%. Перший показник, очевидно, пов'язаний із переходом на формат телемарафону «Єдині новини», другий — як із марафоном, так і з домінуванням на телебаченні й у більшості інтернет-джерел у соціальних мережах контенту, спрямованого на гуртування суспільства, підвищення довіри до суспільних інституцій та влади.

Разом із тим посилилася обізнаність українців і про існування суспільних ЗМІ, а також усвідомлення їхньої ролі. Абсолютна більшість (78%) підкреслює важливість існування суспільних ЗМІ, адже вони працюють в інтересах усього суспільства, а не власника (56%); висвітлюють теми, які не цікавлять комерційні ЗМІ, — суспільні проблеми, культуру, науку (10%); крім того, суспільні медіа не зацікавлені в маніпуляціях (12%).

Частка аудиторії, яка впевнена, що в Україні працюють суспільні ЗМІ, збільшилася за 2 роки майже вдвічі: з 34% до 60%. При цьому кожен п'ятий (20%) дотримується думки, що незалежних мовників у країні немає. Така ж частка не змогла відповісти на питання однозначно.

Частка незацікавлених у розвитку суспільного мовлення скоротилася за 2 роки з 24% до 17%. На їхню думку (13% опитаних) медіа не може бути незалежним, ще 4% вважають, що суспільні ЗМІ програють комерційним у якості та професійності. Частка українців, які артикулюють зацікавленість в існуванні редакційно незалежних медіа, за 2 роки збільшилась на 10%.

Про дослідження: загальнонаціональне кількісне опитування проводилося компанією «New Image Marketing Group» на замовлення «Детектора медіа» у грудні 2022 — січні 2023 року. Дані зібрані за допомогою інтерв’ю face-to-face за допомогою планшета за стандартизованим опитувальником (CAPI), що проводилися серед жителів України віком від 18 років особисто. Вибірка: 1200 респондентів, репрезентативна за віком, статтю, областю і типом населеного пункту (за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та АР Крим).

Дослідження проведене за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії (DANIDA).

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду