Google Maps відкрив супутникові зображення військових та стратегічних об’єктів Росії (ОНОВЛЕНО)
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Google Maps відкрив супутникові зображення військових та стратегічних об’єктів Росії (ОНОВЛЕНО)
На сервісі Google Maps супутникові зображення військових та стратегічних об’єктів Росії можна переглянути в максимальній роздільній здатності — до 0,5 метра на піксель. Про це пише «АрміяInform».
Користувачі можуть подивитися на російські морські бази, пускові шахти міжконтинентальних балістичних ракет, аеродроми, полігони, командні пункти тощо.
На фото єдиний російський авіаносець «Адмірал Кузнецов»
«Звісно ж, для пересічних мешканців і простих читачів інтернету такі знімки навряд чи мають стратегічну цінність, бо військові супутники мають значно кращу роздільну здатність. Але є й такі люди, яким водночас точно буде цікаво "побродити" за допомогою Google Maps по секретних місцях РФ, а можливо і пошукати бункер самого Путіна», — йдеться в повідомленні.
На фото пускова позиція міжконтинентальної балістичної ракети
На фото база російських підводних човнів на Камчатці
ОНОВЛЕНО: Компанія Google повідомила, що не вносила змін у роботу сервісу Google Maps. У листі до The Verge прессекретарка Google Женев’єв Парк зазначила: «Ми не вносили жодних змін у наші супутникові знімки в Росії».
The Verge пише, що Google розмиває свої карти у потенційно чутливих районах, включаючи військові об’єкти. Наприклад, Google Maps пікселює зображення авіабази 705 ВПС Франції.
Водночас є багато військових об’єктів, які доступні для публічного перегляду. Наприклад, у Google Maps можна побачити докладні супутникові знімки бази ВПС США Нелліс і Зону 51.
Нагадаємо, Google у співпраці з МВС України розпочав проєкт з оцифрування наслідків російського вторгнення у зруйнованих містах України. А також відкрив фонд підтримки стартапів в Україні — Google for Startups Ukraine Support Fund.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну компанія Google оголосила про вимкнення монетизації ютуб-каналів для мешканців Росії. Лише через це рішення російські блогери та медіакомпанії, які заробляли на інтегрованій рекламі в ютубі, втрачатимуть близько 100 мільйонів доларів щомісяця. Окрім цього, блогери з інших країн, які мали аудиторію в Росії, не зможуть заробляти на російському ринку — це може суттєво вплинути на контент блогерів, особливо в Україні. Компанія пізніше повідомила, що її рекламний сервіс AdSense призупинив монетизацію контенту, який заперечує або виправдовує війну в Україні.
Фото: скриншоти та АрміяInform. На фото база зберігання ядерних боєприпасів поблизу Мурманська