Автор фейкової «Дії» став радником на громадських засадах заступника Федорова

Автор фейкової «Дії» став радником на громадських засадах заступника Федорова

12:26,
10 Листопада 2021
3144

Автор фейкової «Дії» став радником на громадських засадах заступника Федорова

12:26,
10 Листопада 2021
3144
Автор фейкової «Дії» став радником на громадських засадах заступника Федорова
Автор фейкової «Дії» став радником на громадських засадах заступника Федорова
Автори:
Він займається соціальною рекламою та залученням молоді до цифровізації.

Автор фейкового додатку «Дія», якого затримали та запропонували стажування в Міністерстві цифрової трансформації, зараз є радником на громадських засадах заступника міністра Михайла Федорова. Про це сам міністр повідомив «Українській правді».

«Наскільки я знаю, він як радник на громадських засадах одного з моїх заступників, — сказав Федоров. — Цей хлопець працює з соціальною рекламою і з нашим майбутнім проєктом, який залучатиме молодь до процесів цифровізації… Хакером його важко назвати, бо він не базу зламав, а просто дизайн зробив… Зараз багато людей роблять дизайн, схожий на "Дію", і кажуть, що це фейкова "Дія". Це як дизайнер зробить синенький сайт і скажуть, що він зробив фейковий фейсбук».

Іншого затриманого розробника фейкового додатку «Дія» до Мінцифри не запрошуватимуть.

«Для порушників закону, навіть найталановитіших, ця точка входу до Міністерства вже не працює. При цьому "білих" або "етичних" хакерів, які не порушують закон, а допомагають шукати вразливості в системі, я завжди запрошував до співробітництва. Це нормальна практика, коли постійно шукаєш можливості для вдосконалення продукту», — пояснив Михайло Федоров.

Як писав MediaSapiens, шахраї створили та продають фейковий додаток, який схожий на застосунок державних послуг «Дія». У ньому користувачі можуть самостійно створити та редагувати дані студентського квитка, паспорта громадянина України, картки платника податків, посвідчення водія та «зеленого» внутрішнього COVID-сертифікату. 25 жовтня Міністерство цифрової інформації  повідомило, що передало кіберполіції України інформацію, що шахраї створили та продають фейковий додаток. 27 жовтня правоохоронці повідомили, що викрили розробника фейкового додатку «Дія». Ним виявився 21-річний житель Запорізької області, який розповів, що додаток створив самостійно 26 серпня 2021 року задля жарту. 28 жовтня міністр Михайло Федоров повідомив, що автору фейкового додатку «Дія» запропонували стажування в Міністерстві цифрової трансформації

Пізніше, 3 листопада, правоохоронці повідомили, що викрили в Харкові 17-річного хлопця, який створив фейковий додаток «Дія», що дозволяв оформити підроблені посвідчення, паспорти та COVID-сертифікати, і канал розповсюдження підробки з понад 20 тисячами підписників. 

Фото: телеграм-канал Михайла Федорова

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду