В соцмережі поширюють фейк, що вакцини  не зменшують смертність від коронавірусу

В соцмережі поширюють фейк, що вакцини не зменшують смертність від коронавірусу

12:59,
1 Квітня 2021
1865

В соцмережі поширюють фейк, що вакцини не зменшують смертність від коронавірусу

12:59,
1 Квітня 2021
1865
В соцмережі поширюють фейк, що вакцини  не зменшують смертність від коронавірусу
Автори:
Насправді вакцини від COVID-19 зменшують ризик зараження, полегшують перебіг хвороби та зменшують кількість госпіталізацій та смертей.

У соціальних мережах з’являються повідомлення про те, що нібито жодне дослідження не доводить ефективність вакцини проти коронавірусу Однак такі твердження є неправдою, пише VoxCheck.

«Вакцини можуть виконувати декілька функцій, серед яких як зменшення ризику зараження, так і полегшення перебігу хвороби, зменшення кількості випадків госпіталізації та смертей. І ефективність цих показників може відрізнятися. Наприклад, третя фаза випробувань вакцини виробництва AstraZeneca в США продемонструвала статистично значущу ефективність вакцини на 79% для запобігання симптоматичному COVID-19 та 100% на запобігання важким захворюванням та госпіталізації. Цей проміжний аналіз базувався на 32 449 учасниках, серед яких виявили 141 симптоматичних випадки COVID-19», — повідомляє VoxCheck.

Також фактчекери зазначають, що дослідження третьої фази вакцини Pfizer показали, що вона ефективна на 95%. «Тобто після отримання щеплення ймовірність розвинути симптоми COVID-19 становить лише 5% із 100%, що є доволі низьким показником», — додають фактчекери.

Також за даними досліджень, вакцина Moderna показала 94,1% ефективності проти COVID-19, тож стверджувати, що вакцина проти коронавірусу неефективна — не можна. 

Нагадаємо, раніше у мережі поширювали фейк про про зростання смертності від COVID-19 серед вакцинованих в Ізраїлі. Це нібито пов’язано з антитілозалежним посиленням інфекції (ADE, antibody-dependent enhancement).

Фото: Flickr

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Щоб додавати коментарі потрібно Авторизуватись.
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду