У Китаї схвалили для екстреного застосування четверту вакцину проти коронавірусу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Китаї схвалили для екстреного застосування четверту вакцину проти коронавірусу
Вакцину проти COVID-19, яку виготовляють із клітин яєчників хом’яка, відтепер можна використовувати у Китаї в екстрених випадках. Це вже четверта вакцина проти коронавірусу, яку дозволено використовувати в країні. Про це пише Укрінформ з посиланням на Global Times.
Повідомляється, що вакцину розробили китайські вчені на чолі з академіком Гао Фу, директором Китайських центрів з контролю і профілактики захворювань та Китайською академією наук.
Цю ж вакцину дозволили використовувати в Узбекистані 1 березня та визнали препарат одним із найбезпечніших. За даними Китайської академії наук, препарат успішно пройшов дві фази клінічних досліджень ще торік — у жовтні. Пісня введення вакцини у людей не виявляли серйозних побічних реакцій. Третя фаза випробувань проходила в Китаї, Узбекистані, Пакистані, Еквадорі та Індонезії у листопаді минулого року.
Нагадаємо, в Україні зареєстрували та схвалили для екстреного застосування три вакцини — британо-шведський препарат, розроблений Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca (виробляється в Індії під назвою Covishield), препарат американської компанії Pfizer-BioNTech та китайську вакцину Sinovac.
За даними МОЗ, Україна очікує на поставки таких вакцин:
- Pfizer — більше 100 тис доз.
- Sinovac — близько 2 млн доз.
- AstraZeneca (CoviShield) — майже 4 млн доз.
- NovaVax — 15 мільйонів доз з терміном поставки орієнтовно у липні цього року.
В Україні 24 лютого розпочалася кампанія вакцинації проти коронавірусу. Першим щепився лікар-реаніматолог із Черкас — Євген Горенко. Днями від коронавірусу щепився міністр культури України Олександр Ткаченко.
Як вже писав MediaSapiens, записатися на вакцинацію від COVID-19 можна за допомогою додатку «Дія» та через спеціальний сайт МОЗ.
Фото: Flickr.com