Ткаченко пов’язав чутки про AstraZeneca з російським піаром. Мета – розчистити фармринок для «Спутник V»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ткаченко пов’язав чутки про AstraZeneca з російським піаром. Мета – розчистити фармринок для «Спутник V»
Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко припустив, що поширення інформації про «псевдонебезпечність» вакцини AstraZeneca може бути частиною кампанії РФ з метою розчистити фармринок для Спутник V. Про це Ткаченко написав у Telegram.
«Спутник досі не схвалений до застосування в Європейському Союзі. У Кремлі, звичайно, звинуватили у всіх своїх проблемах США та їхніх партнерів. І одразу з цим зненацька з’являється просто вал інформації про начебто існуючу небезпеку прямого конкурента Спутник – вакцини AstraZeneca...Дуже схоже на тактику випаленої землі. Інформаційно знищити вакцину-конкурента, щоб потім дотиснути європейських політиків дозволити застосування Спутника», - вважає міністр.
Ткаченко додав, що мало хто зважає на відсутність задокументованих летальних випадків внаслідок щеплень вакциною AstraZeneca, а також на відсутність зв’язку між препаратом і утворенням тромбів. На відсутність такого зв’язку раніше вказали у ВООЗ і в Європейському агентстві з лікарських засобів.
«Я б дуже ретельно перевірив, з яких джерел з’явилася інформація про псевдонебезпечність вакцини AstraZeneca і хто лобіював розповсюдження цих жахачок у європейських ЗМІ. Бо в такі збіги не вірю», - наголосив міністр.
Ткаченко нагадав, що сам щепився вакциною AstraZeneca і почувається добре.
24 лютого в Україні розпочалася кампанія вакцинації проти коронавірусу. Першим щепився лікар-реаніматолог із Черкас - Євген Горенко. Днями від коронавірусу щепився міністр культури України Олександр Ткаченко.
В Україні зареєстрували два препарати імунобіологічних для профілактики COVID-19 - британо-шведський препарат, розроблений Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca (виробляється в Індії під назвою Covishield), та препарат американської компанії Pfizer-BioNTech.
Раніше ціла низка країн ЄС призупинила використання препарату проти коронавірусу AstraZeneca. Таке рішення в прийняли Данія, Норвегія, Ісландія, Естонія, Литва, Люксембург, Латвія та Італія через появу інформації про утворення тромбів у декількох вакцинованих людей - зафіксовано 30 випадків на 5 мільйонів щеплених. Наразі триває розслідування.
Через смерть жінки, яка трапилася в Австрії після вакцинації препаратом AstraZeneca, вакцинацію призупинили і в Австрії, однак європейський регулятор ЕМА вже заявив, що зв'язку між загибеллю жінки та вакциною немає.
Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook