Сьогодні «Вікіпедія» відзначає 20-річний ювілей

Сьогодні «Вікіпедія» відзначає 20-річний ювілей

16:31,
15 Січня 2021
2339

Сьогодні «Вікіпедія» відзначає 20-річний ювілей

16:31,
15 Січня 2021
2339
Сьогодні «Вікіпедія» відзначає 20-річний ювілей
Сьогодні «Вікіпедія» відзначає 20-річний ювілей
Автори:
Щомісяця «Вікіпедію» відвідують понад 15 мільярдів разів, щосекунди її переглядають понад 6 тисяч разів.

20 років тому, 15 січня 2001 року, почав працювати сайт «Вікіпедія», який дав можливість кожному охочому створювати енциклопедичні статті. Сьогодні це найпопулярніший некомерційний онлайн-ресурс і найбільша енциклопедія у світі. Про це MediaSapiens повідомили у пресслужбі організації «Вікімедія Україна».

15 січня 2001 року Джиммі Вейлз та Ларрі Сенгер запустили сайт під назвою «Вікіпедія», мережевий інформаційний ресурс, доповнювати та редагувати який може будь-хто. 

Незважаючи на початковий скептицизм до концепції, коли аматори отримали можливість редагувати наукові тексти, «Вікіпедія» не лише набирала обертів, але і з часом стала найбільшою та найвідомішою енциклопедією. Відкрита модель роботи стала однією з найбільших переваг Вікіпедії: коли над енциклопедичним текстом працює багато людей, він стає більш нейтральним, надійним та перевіреним.

Сьогодні існує понад 300 мовних розділів «Вікіпедії», а загальна кількість статей усіма мовами сягає 55 мільйонів. Щомісяця «Вікіпедію» відвідують понад 15 мільярдів разів, щосекунди її переглядають понад 6 тисяч разів. Вона стабільно входить до десятки найбільш відвідуваних сайтів у світі. 

У середньому щомісяця  «Вікіпедію» різними мовами редагують понад 250 000 користувачів інтернету. Для написання статей вони мають використовувати надійні джерела, робити на них посилання, щоб читачі могли бачити, звідки походить інформація. Також дописувачі «Вікіпедії» стежать, щоб статті не містили неправдиву чи невиважену інформацію. У більшості випадків некоректна інформація чи вандалізм видаляється протягом хвилин.

Українська «Вікіпедія» входить до двадцятки найбільших, найґрунтовніших та найпопулярніших мовних розділів «Вікіпедії». Вона була започаткована 30 січня 2004 року. Наразі це найбільша енциклопедія, коли-небудь створена українською мовою — містить понад мільйон статей. 

У 2020 році україномовну Вікіпедію переглянули понад 855 мільйонів разів. В Україні підтримкою та розвитком Вікіпедії займається громадська організація «Вікімедіа Україна», а створенням і підтриманням якості статей — спільнота тисяч волонтерів-редакторів.

Нагадаємо, громадська організація «Вікімедіа Україна» назвала найпопулярніші статті українськомовного розділу Вікіпедії у 2020 році. Лідерами списку стали статті «Україна» — понад 850 тисяч переглядів — та «Шевченко Тарас Григорович» — понад 680 тисяч переглядів.

Фото: «Вікіпедія»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду