Українська Вікіпедія поступово відвойовує простір у російської

Українська Вікіпедія поступово відвойовує простір у російської

13:11,
3 Грудня 2020
3122

Українська Вікіпедія поступово відвойовує простір у російської

13:11,
3 Грудня 2020
3122
Українська Вікіпедія поступово відвойовує простір у російської
Українська Вікіпедія поступово відвойовує простір у російської
Автори:
Число унікальних пристроїв, з яких переглядали українську Вікіпедію зросло на 10% в порівнянні з листопадом 2019 року.

У листопаді 2020 відвідуваність української Вікіпедії становила 90,2 млн переглядів сторінок і виросла у порівнянні з листопадом 2019 на 21 %. Про це MediaSapiens повідомили у пресслужбі ГО «Вікімедіа Україна».

Число унікальних пристроїв, з яких переглядали українську Вікіпедію у листопаді становило 13,7 млн (+10 % до листопада минулого року).

Як відмічають в ГО «Вікімедіа Україна», українська Вікіпедія впевнено відвойовує простір у російської Вікіпедії. Два роки тому, в листопаді 2018 російську Вікіпедію в Україні переглядали удвічі частіше від української (114/58 млн переглядів), рік тому — в 1,7 рази частіше (108/64 млн).

Число переглядів сторінок російської з України у листопаді 2020 становило 124 млн, тоді як з території України українську Вікіпедію у листопаді переглядали 82 млн разів (+28 % до листопада минулого року). Тобто російська була лише в 1,5 рази популярнішою в Україні за українську.

«Якщо тенденція збережеться, то українська Вікіпедія пережене в Україні російську через п’ять-шість років. Ключовим чинником успіху є зростання числа людей, які вносять зміни і доповнення саме до української Вікіпедії. При належній державній гуманітарній політиці, спрямованій на розширення сфер вживання української мови, на зміцнення української ідентичності, ми можемо наздогнати і перегнати російську Вікіпедію значно швидше — через три-чотири роки», — стверджує засновник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич.

Нагадаємо, українська Вікіпедія обійшла Португалію і посіла 17 місце за кількістю статей.

Фото: 5.ua

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
psixiatr
17:59 / 04.12.2020
Helga, це скоріше російська
Helga
17:32 / 03.12.2020
Українська вікіпедія перетворилася на джерело маніпуляцій та упереджень, на жаль ..
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду