Російська вакцина від коронавірусу нестабільна за температури вище -18 градусів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Російська вакцина від коронавірусу нестабільна за температури вище -18 градусів
Через поспіх російську вакцину «Супутник V» не встигли перевірити на стабільність за температури вище -18 градусів. Щоб перевозити вакцину в різні регіони, довелося з нуля створювати спеціальну інфраструктуру, повідомляє видання «Медуза».
За даними видання, у травні 2020 року Сбербанк створив компанію «Імунотехнології» для боротьби проти коронавірусу. Бюджет компанії склав 3 млрд російських рублів. В грудні 2020 року прем'єр-міністр Росії Михайло Мішустін призначив «Імунотехнології» організатором поставок вакцини «Супутник V».
Того ж місяця компанія провела серію онлайн-семінарів для логістів, фармацевтів і медиків. На одному з них заступник голови «Імунотехнологій» Іван Глушков визнав, що через поспіх з розробкою вакцини її виробник, інститут Гамалії, не робив тести на стабільність, тобто не намагався зрозуміти, що відбувається з препаратом при підвищених температурах.
З’ясувалося, що вакцина не може перебувати за температури вище -18 градусів. При цьому міжнародним стандартом для перевезення медичних препаратів є діапазон +2 - +8 градусів. Це породило масштабну логістичну проблему.
Виходом із ситуації частково може стати застосування сухого льоду, який має температуру нижче -70 градусів. Втім, Росспоживнагляд заборонив його використовувати в пунктах імунізації, де немає окремих приміщень для утилізації небезпечних речовин.
Нагадаємо, 2 січня депутат від проросійської партії ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що харківська фармацевтична компанія «Біолік» звернулася до Міністерства охорони здоров'я із заявою про реєстрацію російської вакцини від коронавірусу «Супутник V». Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що йому нічого не відомо про цю заявку.
6 січня стало відомо, що харківська фармкомпанія «Біолік» подала заявку до МОЗ на реєстрацію російської вакцини. Тоді ж МОЗ підтвердило, що отримало цю заявку. У ній вказано склад однієї дози вакцини, показання до застосування, діючу речовину і протипоказання. Також повідомляється, що російську вакцину вже зареєстрували в РФ і Білорусі і видали дозвіл на її використання в Аргентині.
Фото: Pixabay