Директор «Медзакупівель» звинуватив МОЗ у зриві перемовин щодо закупівлі вакцини від COVID-19
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Директор «Медзакупівель» звинуватив МОЗ у зриві перемовин щодо закупівлі вакцини від COVID-19
Гендиректор держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов звинуватив міністра охорони здоров'я у зриві перемовин із виробниками. Про це повідомляє видання Texty.org.ua.
За словами Жумаділова, Україна могла б укласти вже два контракти на постачання вакцини від коронавірусу, а не один. Тому надалі «Медичні закупівлі» не погоджуватимуть закупівлю вакцин із МОЗ.
Директор «Медичних закупівель» відмітив, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив «Медичним закупівлям» працювати з ринком винятково через МОЗ. Своєю чергою, очільник відомства Максим Степанов погодив лише один контракт.
Водночас на фінальному етапі переговорів були дві угоди щодо різних препаратів. Тож міністр, за словами Жумаділова, сам визначив постачальника та перебрав на себе функцію держпідприємства «Медичні закупівлі».
Він додає, що Україна, крім того, могла отримати ціну щонайменше на один долар нижчу від фінальної, якби держпідприємство вело переговори самостійно.
MediaSapiens надіслав запит у МОЗ, щоб дізнатися позицію міністерства щодо закупівель вакцини.
Нагадаємо, 30 грудня стало відомо, що МОЗ уклало контракт про постачання 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу, яку розробила китайська компанія Sinovac Biotech.
Як зазначають в Офісі президента, переговори про закупівлю вакцин МОЗ вело з вересня 2020 року. Складність у проведенні перемовин зумовлена гострою глобальною конкуренцією за справді якісні та безпечні вакцини.
Україна заплатила за кожну дозу 504 гривні, її використають для тих, хто у зоні ризику. Вакцинувати будуть безкоштовно.
Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. Рішення про закупівлю вакцини Sinovac Biotech вже ухвалила, зокрема, Туреччина (50 мільйонів доз).
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна веде переговори з фармацевтичними компаніями та урядами інших країн, щоб пришвидшити постачання в Україну якісної, перевіреної вакцини проти COVID-19.
Наразі ведуться переговори з Індією, Великою Британією, Францією та «багатьма іншими країнами».
За словами президента, спочатку Україна повинна була отримати безкоштовну вакцину від коронавірусу у другому-третьому кварталі цього року. Нині першу партію очікують наприкінці першого кварталу.
Президент також назвав категорії людей, які потрапляють у зону ризику та для яких передбачено безкоштовне щеплення: медики, військові, соцпрацівники, поліцейські тощо. Україна планує отримати 8 млн доз вакцини від коронавірусу у 2021 році.
Фото: Pixabay