У чотирьох областях України стартувала кампанія з виявлення фейків

У чотирьох областях України стартувала кампанія з виявлення фейків

13:05,
21 Вересня 2020
1943

У чотирьох областях України стартувала кампанія з виявлення фейків

13:05,
21 Вересня 2020
1943
У чотирьох областях України стартувала кампанія з виявлення фейків
У чотирьох областях України стартувала кампанія з виявлення фейків
Автори:
Проєкт реалізують у Волинській, Кіровоградській, Одеській та Херсонській областях.

У чотирьох регіонах України – Одесі, Херсоні, Луцьку та Кропивницькому – стартує кампанія INFOCRIME. Мета проєкту – викривати фейки та допомагати журналістам місцевих медіа перевіряти факти й поширювати достовірну інформацію. Про це повідомляє Інститут масової інформації (IMI).

Протягом вересня-жовтня мережа регіональних фактчекерів у Волинській, Кіровоградській, Одеській та Херсонській областях оприлюднюватиме результати щотижневого моніторингу головних трендів фейків, маніпуляцій, дезінформації/пропаганди під час місцевих виборів і надаватиме рекомендації журналістам щодо верифікації даних. 

«Мережа фактчекерів уже виявила перші тренди. Виявляється, що головні категорії фейків і дезінформації в чотирьох регіонах України пов'язані з трьома темами. Перша – це неправдиві повідомлення про ситуацію коронавірусом, друга – маніпуляції і неправда з вуст кандидатів на місцевих виборах, які ніяк не спростовуються в медіа. І третя – це проросійські наративи, які активно проникають у місцеві медіа окремих регіонів», – заявила виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк.

Проєкт INFOCRIME допоможе не лише зібрати та систематизувати дані про найпоширеніші наративи фейків та маніпуляцій, а й продемонструє суспільству загалом і журналістам зокрема, що виявити, відфільтрувати дезінформацію не так важко, як може здатись.

«У передвиборчій какофонії заяв і обіцянок політиків має бути бодай один острівець здорового глузду, що допоможе виборцям осмисленіше робити вибір, навчитися розпізнавати фейки та маніпуляції і почне закладати підвалини фактчекінгу в місцевих ЗМІ», – каже медіаексперт проєкту в Херсонській області та головред видання «МОСТ» Сергій Нікітенко.

«Практично кожен передвиборчий період перенасичений дезінформацією. Частину фейків та маніпуляцій «доносять до публіки» власне політики чи «лідери думок», не менше поширюють самі журналісти, не проводячи навіть базової перевірки даних на достовірність», – зазначає медіаексперт проєкту в Кіровоградській області Павло Лісніченко.

Проєкт реалізується ГО «Інститут масової інформації" та фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

Нагадаємо, науково-популярне видання «Куншт»  за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) запустило подкаст «Пост Правди». Мета подкасту – боротьба з фейками.

Фото: ІМІ

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду