СБУ почала досудове розслідування за заявою Медведчука і Кузьміна про начебто «діяльність американських біолабораторій в Україні»
СБУ почала досудове розслідування за заявою Медведчука і Кузьміна про начебто «діяльність американських біолабораторій в Україні»
У серпні СБУ за рішенням суду внесла до реєстру досудових розслідувань відомості у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням).
СБУ почала досудове розслідування після того, як 7 серпня Шевченківський суд своєю ухвалою зобов’язав її внести до єдиного реєстру досудових розслідувань дані, викладені в заяві народних депутатів Віктора Медведчука та Рената Кузьміна (обоє – «ОПЗЖ») про начебто «діяльність американських біолабораторій» в Україні, наслідком роботи яких начебто стали масові випадки захворювання українців в містах, де розташовані ці лабораторії.
Частина 2 статті 325 ККУ, за якою почалося досудове розслідування, передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки.
На запитання MediaSapiens, чи розпочато перевірку фактів, викладених у заяві депутатів, коли вона буде завершена та про інші подробиці, СБУ не відповіла, посилаючись на статтю 222 КПК України про недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування.
Нагадаємо, що 15 квітня 2020 року Віктор Медведчук та Ренат Кузьмін оприлюднили звернення, у якому вимагали від президента та Кабміну «розкрити інформацію про функціонування в Україні американських військових біолабораторій».
Інформація про нібито діяльність американських «військових лабораторій» в Україні - це старий російський фейк. MediaSapiens досліджував появу цього фейку та його поширення в російських та українських ЗМІ, більшість із яких підконтрольна представникам «ОПЗЖ». Після численних спростувань, у тому числі від посольства США в Україні, канал «1+1», який також поширював цей фейк, видалив свій матеріал на цю тему з усіх платформ, визнавши його «поверхневим».
Фото: ukrinform.ua