Корида повернулася на суспільне ТБ Іспанії

00:00,
6 Вересня 2012
512

Корида повернулася на суспільне ТБ Іспанії

00:00,
6 Вересня 2012
512
Корида повернулася на суспільне ТБ Іспанії
Суспільне телебачення Іспанії вперше за шість років транслювало в прямому ефірі кориду, після того, як за ініціативою члена парламенту Маріано Рахоя (Mariano Rajoy) було скасовано дію відповідної заборони.

Черговий бій з биками відбувся вчора, 5 вересня, в місті Вальядолід. Але цього разу його трансляцію офіційно здійснював канал суспільного мовлення Television Espanola (TVE).

У зв’язку з цією подією в країні знову почали точитися дискусії з приводу того, що слід показувати на суспільному телебаченні, а що не варто.

Свого часу попередній уряд соціалістів скасував трансляції кориди в ефірі таких каналів. Аргументували це тим, що, по-перше, вони коштують багато, адже проводяться наживо, а по-друге, йдуть у денному ефірі, відповідно, цей жорстокий бій можуть побачити діти.

Паралельно в Іспанії все голосніше звучать виступи проти кориди, а Каталонія в січні взагалі заборонила їх проведення. Місцеві парламентарії першими в країні проголосували за це, після того як 180 тисяч жителів регіону підписали відповідну петицію.

Фото: ctpost

Але бої биків і досі залишаються легальними в усіх інших районах Іспанії, за винятком Канарських островів, де заборона діє з ще 1991 року.

Прихильники кориди, в число яких входить згаданий вище Маріано Рахой, стверджують, що ця традиція є мистецтвом і нерозривно пов'язана з історією країни. Так, вважається, що вони зародилися 4 тисячі років тому і стали популярними завдяки древнім римлянам.

Рішення TVE транслювати невелику кількість боїв в найближчі місяці о 18:00 стало великою перемогою цінителів іспанських традицій.

«Потенційна аудиторія, яку може залучити програма, вже є достатньою причиною для початку трансляцій», – заявив прес-секретар телеканалу.

Маріано Рахой / Фото: ppmedinadelcampo

Багато членів правоцентристської Народної партії радіють такій новині. Ця політична сила виступає за збереження кориди і раніше виявляла супротив введенню заборони на її проведення.

Коли партія прийшла до влади в грудні минулого року, вона затвердила нове керівництво корпорації суспільного мовлення, що дало можливість впливати на її ефір.

Однак противники кориди стверджують, що традиція боїв є варварством. У тварин, на їхню думку, просто немає шансів вижити, тому жорстоко змушувати їх страждати.

Учасники кампанії проти кориди сподіваються, що заборона на бої буде введена на території всієї країни. Але на них очікує справжня битва за свої інтереси в регіонах Андалусії і Мадрида, жителі яких вважаються найпалкішими шанувальниками кориди.

Джерело: ВВС, Sports Illustrated

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ctpost
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду