Іспанські медіаексперти розповіли про стан суспільного мовлення в країні

00:00,
5 Грудня 2012
412

Іспанські медіаексперти розповіли про стан суспільного мовлення в країні

00:00,
5 Грудня 2012
412
Іспанські медіаексперти розповіли про стан суспільного мовлення в країні
Суспільне телебачення в Іспанії є гарантом об'єктивності, на відміну від інших ЗМІ, якими володіє приватний капітал. Про це заявили іспанські медіа-експерти в ході Другого українсько-іспанського форуму «Свобода слова та економічна незалежність як фактори розвитку ЗМІ», організованого Посольством Іспанії за підтримки Українського інституту розвитку медіа.

На форумі 28 листопада президент новинного комітету в Європейському союзі мовлення Асунсьйон Гомес Буено (Asunción Gómez Bueno), суспільне телебачення в Іспанії ґрунтується на трьох ключових принципах – культурі, інноваціях, а також зв'язках правдивості з незалежністю.

«Завдяки суспільному телебаченню глядачі змогли долучитися до роботи над низкою проектів у сфері культури. Крім того, ми завжди зобов'язані йти в ногу з часом, при цьому незалежність робить нас правдивими, а правдивість – незалежними », – підкреслила експерт.

Асунсьйон Гомес Буено / Фото: Newsxchange

Пані Асунсьйон також відзначила високу соціальну відповідальність громадського телебачення. «Якщо ми отримуємо гроші від суспільства, ми повинні виробляти не тільки якісний, але і соціально значимий продукт», – заявила вона.

Економічна криза негативно вплинула на вплив суспільного телебачення, спровокувавши ризики для свободи слова. «Державна частка фінансування була скорочена більш, ніж на 20%, багатьох журналістів звільняють. Як наслідок, вони часто йдуть виконують усі забаганки редактора, оскільки бояться втратити роботу », – зазначила іспанська журналістка.

Колега Асунсьйон Гомес Буено, професор новинних програм Автономного університету Барселони Вірхінія Лусон (Virhinia Luson), назвала ще одну загрозу свободі слова на суспільному телебаченні. «Зросла можливість контролю над інформацією. Тепер редакція може в прямому режимі контролювати вибір тем і підготовку матеріалів. Коли журналіст усвідомлює, що хтось контролює його роботу, він починає обмежувати себе і це – шлях до самоцензури », – зазначила вона.

Джерело: Медіа Бізнес

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
trekearth
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду