Представник Черкаської ОДТРК: «Державне мовлення треба лишити. А раптом суспільне не вдасться?»

00:00,
11 Липня 2014
564

Представник Черкаської ОДТРК: «Державне мовлення треба лишити. А раптом суспільне не вдасться?»

00:00,
11 Липня 2014
564
Представник Черкаської ОДТРК: «Державне мовлення треба лишити. А раптом суспільне не вдасться?»
Заступник директора ТО «ЧСН» (Черкаська служба новин) Олександр Чернега вважає, що створюючи суспільне мовлення, державне варто зберегти як альтернативу. Про це він заявив на конференції «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми».

«Якщо сьогодні, коли йде війна, коли ми програємо інформаційну війну, робити таку реформу – створювати суспільне мовлення – і не передбачити в цьому ролі ОДТРК, то це буде злочин проти українського народу. Тому що якщо залишити громаду без телебачення, то її голос ніде не почують», – заявив Олександр Чернега.

Представник Черкаської ОДТРК, як і більшість його колег з регіонів, вважає, що ліквідувати державне мовлення в регіонах не можна, оскільки це тягне за собою ризик лишити в складних обставинах регіональні громади без інформаційного майданчику: за словами пана Чернеги, впровадження суспільного мовлення, як і інші реоформи в України, може бути провалене. Окрім того, він висловив стурбованість долею тисяч працівників українських ОДТРК. При цьому він запропонував створити окремо мережу громадських мовників:

«Ми пропонуємо законотворцям внести проект закону про громадське мовлення – саме громадське. Я думаю, що з закону про суспільне мовлення треба видалити положення про ліквідацію ОДТРК. Держава не повинна зараз жартувати з такою категорією фахівців. Можна сказати, ми працівники ідеологічного фронту, і від нашої позиції буде залежати, можливо, майбутня доля держави.  Я думаю, що роблячи реформу, необхідно спочатку створити суспільне мовлення, а державне лишити як альтернативу. А раптом воно не вдасться? А викинути на смітник історії понад 10 тисяч співробітників – і чим ми будемо займатися? Це риторичне питання», – каже представник ОДТРК.

Нагадаємо, під час конференції «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми», організованої НРКУ 9 липня в Києві, більшість присутніх представників ОДТРК висловилися за збереження державного мовлення в регіонах і викреслення мережі ОДТРК з закону про суспільне мовлення, наприклад, Вінницька й Одеська ОДТРК. Раніше про негативне ставлення до ліквідації державного регіонального мовлення заявила Рівненська НСЖУ та учасники круглого столу «Роль суспільного телебачення у висвітленні життєдіяльності регіонів», проведеного в Харкові. Пропозицію прибрати ОДТРК з закону про суспільне мовлення висловив сектерар НСЖУ Сергій Омельчук, а також про це заявила Запорізька ОДТРК.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
rosmedia.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду