«Партія війни» й піар на миротворцях

«Партія війни» й піар на миротворцях

13:00,
19 Вересня 2017
4025

«Партія війни» й піар на миротворцях

13:00,
19 Вересня 2017
4025
«Партія війни» й піар на миротворцях
«Партія війни» й піар на миротворцях
«Інтер» та «Україна» допомагають «Опозиційному блоку» піаритися на темі миротворчої місії в Україні, проти якої виступає таємнича «партія війни».

22 серпня Петро Порошенко заявив, що планує порушити питання введення миротворців на Донбасі. 5 вересня Володимир Путін чи не вперше висловив підтримку цієї ініціативи. Дискусія навколо миротворчої місії знову почалася, а з нею почався й навколомиротворчий піар від «Опозиційного блоку» за сприяння «Інтера» та «України».

6 вересня ведуча Катерина Лисенко на «Інтері» заявила: «В "Оппозиционном блоке" поддерживают идею миротворческой миссии и подчеркивают, что выступали за введение голубых касок сразу после подписания Минских договоренностей».

Далі весь матеріал складається з розлогого коментаря Юрія Бойка. Розберемо його фрагментами.

  • «В мире тридцать таких миссий. И везде, где они входили в голубой каске, везде прекращалась стрельба и останавливалась война». У світі 16 активних місій «блакитних касок», і, на жаль, вони не завжди зупиняли конфлікти: «Різанина у Сребриниці»й «Геноцид у Руанді» — цьому докази;
  • «Мы хотим остановить войну. Вся страна этого хочет, кроме партии войны, которая тут же начала критиковать из парламента эти инициативы». Що ж, по-перше, введення миротворців підтримує лише 60 % українців. По-друге, вислів «партія війни» чомусь вживає лише «Опозиційний блок» та (про)російські ЗМІ, що, мабуть, є збігом. Визначення цьому вислову дав Віктор Медведчук: «... Люди, которые сегодня мешают договориться мирно и вернуть Донбасс в Украину, а Украину на Донбасс. Другими словами, выполнить минские соглашения. В первую очередь, это партия, которую возглавляет господин Яценюк [...] Это та «партия войны», которая призывает к созданию из России образа агрессора, которая категорически против мирного урегулирования на Донбассе, которая сегодня ведет войну, в том числе против своего народа на территории Украины». Вислів також використовувало видання Financial Times. Сергій Пашинський, член «Народного фронту», справді заявляв, що введення миротворців неможливе, поки на сході залишаються російські війська та зброя. Проти висловлювалася й, наприклад, Надія Савченко, адже «миротворці ООН працюють лише в зонах внутрішньодержавних конфліктів», тож, на її думку, це автоматично перетворить війну на громадянську. Щоправда, «Інтер» не згадує ні про причини такої позиції політиків, ані про імена тих, хто її висловлює, лишаючи всіх абстрактною «партією війни». Того, що проти миротворців висловлювалися не лише українські політики, а й також терористи, і ще буквально за три дні до заяви Путіна, Росія — тут теж не згадують. Вони теж у «партії війни»? Чому жодну альтернативну думку не процитували?
  • Юрій Бойко продовжує: «Для этого голубые каски на линии разграничения - это вариант, который позволит обеспечить этот режим». Просто цікавий факт, що лишити миротворців лише на лінії зіткнення — це план, висловлений Путіним, проти якого категорично виступила Україна. Пізніше російський президент буцімто передумав.
  • І насамкінець співголова «Опоблоку» заявляє: «Это была наша инициатива для того, чтобы сделать разъединение вооруженных сил и обеспечить режим тишины». «Опозиційний блок» справді висловив ідею ввести миротворців в Україну ще 27 січня 2015 року. РНБО схвалила звернення лише через три тижні, 18 лютого 2015 року. Проте тут є два моменти. По-перше, в сюжеті це не уточнюють, Юрій Бойко просто заявляє, без пояснень, що миротворці на сході — ініціатива «Опозиційного блоку». От тільки тепер це питання порушили не вони й не вони (виключно, принаймні) займаються його реалізацією. По-друге, в принципі, невідомо, настільки саме заява «Опоблоку» в січні стала відправною точкою для ініціативи.

7 вересня заяви щодо миротворців робив іще один опоблоківець Вадим Новинський на «Україні»: «Этот шаг позволит сразу решить три первых пункта Минских договоренностей. [...] При этом состав контингента миротворческого и зона его размещения — это вопрос дискуссионный. Это задание для нашей дипломатии, сделать так, что бы эта резолюция была выгодна Украине и выгодна украинцам». Своєї думки з приводу цих питань народний депутат так і не висловив, тож навіщо його взяли в сюжет озвучувати очевидні речі — незрозуміло.

Таким чином, бачимо, як «Опозиційний блок» зводить іще одну тему до мінських домовленостей і з перших повідомлень допускає в ній політичні й фактичні маніпуляції. А журналісти транслюють це без жодних пересторог і роз’яснень для глядачів.

Детальніше про це й те, як журналісти засуджували власників «євроблях», а «Україна» залякувала киян, читайте в публікації «Краватки, вечірки та килими: чим відзначився старт нового політичного сезону. Моніторинг теленовин за 4–10 вересня 2017 року».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду