Чупакабра повернулася на «1+1»

Чупакабра повернулася на «1+1»

13:39,
2 Жовтня 2017
12741

Чупакабра повернулася на «1+1»

13:39,
2 Жовтня 2017
12741
Чупакабра повернулася на «1+1»
Чупакабра повернулася на «1+1»
Кореспонденти аналізують сліди загадкової тварини, а місцеві жителі бігають як чупакабри.

23 вересня ведуча «ТСН» Наталія Мосейчук авторитетно заявила:«Чупакабра повернулася». Аналогічний напис, без жодних лапок, з’явився і в титрі до сюжету. Міській легенді начебто інформаційний випуск новин присвятив цілих три хвилини, але жодних неспростовних фактів та експертних висновків у цей хронометраж не включив.

До того, як перейти безпосередньо до сюжету, варто зробити акцент на слові «повернулася», адже чупакабра справді бувала на «1+1» раніше: у 2016 році, ще раз у 2016, і ще раз у 2016-му, і ще раз у 2016-му, у 2015-му, у 2013-му, і ще раз у 2013, і ще у 2013-му, і ще у 2013-му, і іще у 2013-му, і у 2012-му. До речі, у 2012-му тваринку навіть обрали «Таємницею року». Загалом, «1+1» можна визнати офіційним каналом чупакабри в Україні.

Агент Малдер Кореспондентка Алла Пас 23 вересня розповідає:«Прокинувшись зранку Стефуньки побачили моторошну картину. Не пошматовані, без краплини крові три десятки їхніх кроликів лежали мертві на землі біля кліток[...] Невідома істота, що так погосподарювала на їхньому подвір’ї мала неабияку силу. Міцні клітки потрощені. Дверцята пошарпані, замки погнуті».

Крім кореспондентки, кадри із потрощеними клітками коментують також господиня дому та запрошені мисливці. Останні, щоправда, нічого не пояснюють, а лише дивуються: «Це загадка і для мене, повірте. Чому воно не дере здобич?», «Здивувало, що така міцна річ[...] Нереально, яка це сила повинна бути?»

Далі сліди тварини аналізує сама кореспондентка «1+1», яка, очевидно, ще й криптозоолог: «До її візиту ось цих слідів на плитці не було. Судячи з усього, тварина має дуже міцні кігті і сама надзвичайно сильна».

Є в матеріалі і «контактер» із чупакаброю, місцевий житель Володимир Кузьмич, що зустрів звіра, поки їхав на скутері. У сюжеті він намагається показати істоту візуально та бігає, як чупакабра. Тварину графічно відтворюють і самі «плюси».

Чупакабра зображена місцевим жителем та художником «1+1». Істина десь поруч.

Закінчується матеріал моторошним застереженням: «Стефуньки застерігають галичан поховати своїх кроликів подалі. А надто що дізналися, чупакабра встигла понищити вуханів і в їхніх сусідів».

Що ж, уперше про цю подію у місті Галич повідомили на місцевому каналі ТРК РАІ 20 вересня (тож новина «ТСН» застаріла на три дні). 21 вересня новина з’явилася на РБК-Україна в розділі Styler, що пише про новини шоу-бізнесу. Саме тут невідому тварину назвали «чупакаброю», чого в оригінальному сюжеті ніхто не робив. Дивно, що винуватцем не зробили вампіра, тим паче, що Трансільванія значно ближче до Прикарпаття, ніж Латинська Америка.

Нагадаємо, що «чупакабра» - це іспанське слово, яке означає «козячий вампір». Вперше згадки про містичну істоту з’явилися у 90-х роках у Пуерто-Ріко. З того часу «чупакабру» бачили по всій земній кулі, вона стала героєм коміксів, фільмів та численних міських легенд.

І не віриться, що потрібно згадувати це після інформаційного випуску новин, але проблема в тому, що «чупакабри» не існує. Принаймні з точки зору офіційної науки.

Факти, які не могли пояснити мисливці та кореспонденти «ТСН», багато разів ставали темою обговорення і їх спростування журналісти могли знайти навіть на Wikipedia, що посилається на цілі книги про розвінчування «чупакабри». Собаки та койоти, наприклад, буцімто можуть легко і зламати клітки і, з багатьох причин, лишити жертв неушкодженими. Сліди ж від зубів на шиях жертв можуть бути слідами від ікол хижаків.

Працівники «1+1» як журналісти мали б, по-перше, ігнорувати у випуску новин тему із розділу Styler, навіть, якщо вона рейтингова. По-друге, спростовувати сумнівні факти та вносити ясність в сприйняття українців, а не, навпаки, плодити загадки та теорії про міфічних істот. Якщо вже й розповідати про вбивство кроликів (інфопривід!), то з коментарями зоологів, біологів та поліції, а не власним аналізом слідів. І якщо вже й показувати кадри діяльності загадкових істот, то лише під правильну музику.

 

Детальніше про це та те, як журналісти розділилися в ставленні до медичних протестів, а «Інтер» намагався відбілити Олександра Лавриновича, читайте в публікації «Шатун-майдан» і повернення чупакабри. Моніторинг теленовин за 18–24 вересня 2017 року

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Скрін-шот 1+1
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду