«Інтер» допомагає Капліну врятувати своїх однопартійців від «замовлення»

«Інтер» допомагає Капліну врятувати своїх однопартійців від «замовлення»

09:06,
14 Червня 2017
2723

«Інтер» допомагає Капліну врятувати своїх однопартійців від «замовлення»

09:06,
14 Червня 2017
2723
«Інтер» допомагає Капліну врятувати своїх однопартійців від «замовлення»
«Інтер» допомагає Капліну врятувати своїх однопартійців від «замовлення»
Журналісти телеканалу «Інтер» повідомляють, що Ляшко, Яценюк та Аваков замовили обшуки у членів партії Сергія Капліна. А от реальні арешти у лавах СДП канал ігнорує.

Сергій Каплін, член фракції Блоку Петра Порошенка, — мабуть, найбільший талант сучасного телевізійного чорного піару. Не тому що він найрозумніший спікер чи найхитріший маніпулятор, а тому що береться за озвучення промов, яких ніхто інший (принаймні з тих, хто піклується про свій імідж) не візьметься озвучувати. Тільки він може абсолютно серйозно заявити, що «головна мета МВФ — це забрати українські землі» чи що «ООН має визнати дії уряду Яценюка геноцидом».

І все це у вечірніх новинах на «Інтері», який не лише не припиняє давати йому слово, а ще й запрошує Капліна до коментування все нових і нових тем, залежно від того, проти кого ведуть інформаційну кампанію «Подробности». Тож коли одного з членів власного проекту Капліна — Соціал-демократичної партії — арештували, депутат звинуватив у цьому всіх ворогів «Інтера» одразу.

«Сергей Каплин, лидер Социал-демократической партии, заявляет о давлении на его политическую силу, — розповідає ведуча Наталія Бєлишева 1 червня. — Ему стало известно о том, что Печерский суд по заказу экс-премьера Яценюка, главы МВД Авакова и радикала Ляшко подготовил тайное постановление о проведении обысков во всех приемных партии и профсоюзов».

Після цього слово надають самому Сергію Капліну: «У нас є інформація, що мінімум по двадцяти нашим активістам, членам нашої партії, нашим депутатам готуються справи, і цих депутатів, цих активістів, лідерів, цих людей, які захищають права простих пересічних українців, збираються кинути за ґрати. Я хочу попередити суддів Печерського суду, прокурорів, детективів, всіх “іщєєк” Яценюка, Авакова і Ляшка, їхніх олігархів, які спонсорують їх, — ви не зможете зламати нас».

І хоча хронометрах цієї новини — лише одна хвилина, журналісти встигли зробити в ній одразу сім серйозних порушень.

1. Ви будете сміятися, але проти двадцяти депутатів СДП неможливо відкрити справи, бо в СДП по всій Україні немає двадцяти депутатів. Партія виборола вісім місць у 2015 році та ще одне в 2017-му. Тож журналісти порушили точність і достовірність. Вони не перевірили наданої депутатом інформації й таким чином подали в ефір неправду.

2. Видається малоймовірним, що Арсеній Яценюк, Арсен Аваков та Олег Ляшко скооперувалися й «замовили» суду обшук в усіх прийомних СДП. Журналісти мали би взяти коментар у названих політиків (оскільки їх прямо звинувачують), взяти коментар у суді (чи справді існує постанова й чи справді був факт «замовлення»?) та взяти коментар у правоохоронців (чи справді готуються обшуки?). Без цього в новині порушено елементарний баланс думок.

3. Із попереднього порушення випливає ще одне — журналісти, ігноруючи позицію звинувачених, фактично перетворюють матеріал на чорний піар проти них. Адже без аргументів на захист політиків та суду глядачі просто не можуть дізнатися, що це може бути неправдою.

4. Сергій Каплін не називає своїх джерел, а журналісти їх не перевіряють: у матеріалі немає ані документів, ані інших підтверджень його слів. Самі по собі слова політика не є фактом чи новиною, адже тоді будь-хто може використовувати ЗМІ в своїх інтересах і на каналах не залишиться часу для новин.

5. Слова Капліна про захист простих людей його депутатами — це політичний піар, що не стосується справи. Також ці слова нічим не доведені.

6. Тут також є недоведене звинувачення в тому, що вказані політики мають «іщєєк» і спонсоруються олігархами.

7. Але головне порушення «Інтера» — це замовчування інформації. Каплін розповідає про очікувані обшуки у членів партії 1 червня, але ще 28 травня голову СДП у Полтавській облраді затримали на хабарі правоохоронцям. Про це «Подробности», звісно, ні тоді, ні пізніше не розповіли.

Із 28 травня й до 12 червня, до речі, жодного іншого гучного затримання в лавах партії так і не сталося. Тож ця заява Капліна більше схожа на превентивний вкид, аніж на реальний інсайд. А робота журналістів — на політичний піар, а не справжні новини.

Детальніше про це й те, як Володимир Гройсман катав журналістів на вертольотах, читайте в публікації «Ахметов просочився на канали Пінчука. Моніторинг теленовин за 29 травня — 4 червня 2017 року».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду