Він, вона та «Інтер»: як телеканал піарив союз Капліна та Королевської

Він, вона та «Інтер»: як телеканал піарив союз Капліна та Королевської

15:20,
30 Липня 2018
5765

Він, вона та «Інтер»: як телеканал піарив союз Капліна та Королевської

15:20,
30 Липня 2018
5765
Він, вона та «Інтер»: як телеканал піарив союз Капліна та Королевської
Він, вона та «Інтер»: як телеканал піарив союз Капліна та Королевської
Сергій Каплін та Наталія Королевська катаються по Україні й розповідають «Інтеру» про свої сумнівні досягнення.

Дивлячись на черговий цикл новин «Інтера» про Сергія Капліна та Наталію Королевську, можна ненароком вирішити, що телеканал перетворився на продюсерський центр для нового співочого проекту. Журналісти три дні поспіль висвітлювали турне політиків по областях і щоразу транслювали їхні найвідоміші хіти. Тільки от назву гурту підібрали не дуже вдалу: «Выездное заседание Комитета Верховной Рады по вопросам соцполитики».

17 липня народні депутати відвідали Херсон і Миколаїв. Тут лікарі та пенсіонери жалілися дуету на реформи, а той, у свою чергу, жалівся глядачам:«Сложившаяся ситуация в соцсфере, — уверен народный депутат Сергей Каплин, — результат неумелых реформ», — переповідає кореспондент Андрій Кравець. Проте комітет Капліна і Королевської уже взявся за вирішення проблеми. «Добился от Минсоцполитики серьезных решений. В том числе об автоматическом назначении субсидий онкобольным», — заявляє журналіст.

Але ні на сайті Мінсоцполітики, ні взагалі бодай-десь у мережі жодного підтвердження цьому ми не знайшли. Якщо не враховувати аналогічних заяв Капліна на «Інтері» раніше та його ж заяви після цього. Є ще проект постанови Верховної Ради з таким змістом від 20 червня за авторством Капліна, Королевської, членів «Народного фронту» та «Самопомочі». Але він іще не виносився на голосування, а у висновку комітету до нього сказано, що «у разі прийняття даного законопроекту [...] після 15 липня 2018 р.», він зможе вступити в дію «не раніше 1 січня 2020 року».

Також Каплін обіцяє, що автоматично субсидія буде нараховуватися тим, хто «остался без зарплаты по вине работодателя». Наступного дня депутат знову згадував про цю новацію й описував її запровадження так: «Мы провели тяжелейшую дискуссию с Министерством социальной политики и добились...». Ми не знайшли у відкритих джерелах жодного підтвердження цих тверджень. Mediasapiens звернеться до Мінсоцполітики із проханням роз’яснити, чого від них «добився» Сергій Каплін.

Наталя Королевська тим часом критикувала медичну реформу (до профільного комітету з питань охорони здоров’я депутатка не має стосунку). Вона вважає, що кардинальні зміни в медицині «преждевременны» і спочатку треба, «чтобы было укомплектовано врачами, чтобы сначала прошли все ремонты, чтобы люди действительно получили доступ, внедрили страховую медицину». Страхова медицина — це і є частина впроваджуваних змін. По суті, Королевська вимагає, щоби з реформою почекали, поки її ж не закінчать. Або поки не пройдуть усі ремонти.

Авторам реформ, очільникам профільних відомств, експертам і тим, із ким у народних депутатів були «тяжелейшие дискуссии», слова не надавали.

18 липня дует дав виїзне засідання в Одесі. Ведуча Наталя Бєлишева почала матеріал із типових питань Комітету соціальної політики: «Не допустить приватизации детского лагеря "Молодая гвардия" и защитить от застройки санаторий "Лермонтовский" обещают одесситам нардепы». Що ж, по-перше, дитячий табір справді називається «Молода гвардія» і, з цікавого, там немає пожежної сигналізації. По-друге, санаторій «Лермонтовський» того дня відстоювали не лише згадані в сюжеті Каплін та Королевська, а й, наприклад, Олексій Гончаренко із БПП. По-третє, в сюжеті помітно, що на «выездном заседании Комитета Верховной Рады по вопросам соцполитики»за столом на сцені чомусь були присутні також мер Одеси Геннадій Труханов та член «Опоблоку» Микола Скорик.

Далі ведуча Наталя Бєлишева, очевидно ненавмисно, іронізує про присутніх політиків: «Нардепы рассказали об итогах своей работы. Профильные парламентские комитеты поддержали рекомендации правительству отправить в отставку и. о. министра здравоохранения Ульяну Супрун, а также исправить ошибки медицинской реформы». Тобто «итоги роботы» — це підтримка іншими комітетами відставки одного в. о. міністра. При тому, що відставку, здається, підтримав тільки комітет охорони здоров’я. І судячи з риторики його очільниці, там прийняли рішення без жодної допомоги. Оце і є той «соціальний прорив», який Каплін обіцяв у березні, очоливши комітет? Ще згадали про описану вище «дискусію з Мін’юстом» із приводу субсидій.

Королевська теж розповідала в сюжеті про вимоги з приводу субсидій та вартості комунальних послуг. А от про анонсований ведучою порятунок «Молодой гвардии» та «Лермонтовского» у матеріалі не сказали й слова.

19 липня було не дуже зрозуміло, де й перед ким виступали політики. Наталя Бєлишева пояснила лише це: «Комитет по вопросам соцполитики сегодня встретился с представителями исполнительной власти». Про всяк випадок зазначимо, що виконавчу владу в Україні очолює Кабінет Міністрів. Хто саме був присутнім на зустрічі, уявити складно ще й через питання, які там порушувалися: «Обсудили и перерасчет пенсий, и стоимость проезда для киевлян». У сюжеті вдалося помітити таблички «сторона профспілок» та «міністерство інфраструктури».

Каплін коментував лише транспорт у столиці: вимагав для киян «соціального проїзду» і ділився своєю математикою: «... за одну поездку в центр, на окраину города и назад, то получится в общем, за день, это может перевалить за 70100 грн». Це по три-чотири пересадки в кожному напрямку. Аргументів підвищення вартості проїзду не озвучують.

А от у Наталі Королевської цього разу масштабніша тема для піару: «Депутаты от “Оппоблока” давно боролись за компенсации для чернобыльцев. И на днях стало известно, что борьба эта увенчалась успехом. Положительное решение принял Конституционный суд», — розповідає ведуча. Конституційний суд справді прийняв таке рішення після подання депутатів. В останньому 50 підписів і переважна більшість, але не всі, справді представляють «Опозиційний блок». Після подібного успіху депутатка трішки перегнула палицю: «Суд в полном объёме удовлетворил, по моей инициативе, требование всех депутатов “Оппозиционного блока”...» Усе ж навряд чи суд прийняв рішення з ініціативи Королевської.

Якщо відкинути очевидні закиди про відсутність бекґраунду, позицій критикованих сторін, експертних оцінок, посилань на джерела, інформаційних приводів, перевірки інформації та інколи сенсу, лишається одне запитання: а де ще чотири члени Комітету соціальної політики? Вони, здається, жодного разу за три дні не потрапили в кадр «Інтера». Отже, є три варіанти: або всі вони всі рази прогуляли виїзні засідання, або «Інтер» спеціально їх не знімав і просив вставати з-за столу під час загальних планів, або це були не зовсім «засідання».

Детальніше про ці та інші порушення читайте в матеріалі «Таємне послання від Гройсмана і працьовитий “Опоблок”. Моніторинг теленовин 16–21 липня 2018 року».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду