DOCU/ПРОСТІР: Фільм «Varta1, Львів, Україна» доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі

DOCU/ПРОСТІР: Фільм «Varta1, Львів, Україна» доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі

14:43,
8 Грудня 2016
1706

DOCU/ПРОСТІР: Фільм «Varta1, Львів, Україна» доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі

14:43,
8 Грудня 2016
1706
DOCU/ПРОСТІР: Фільм «Varta1, Львів, Україна» доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі
DOCU/ПРОСТІР: Фільм «Varta1, Львів, Україна» доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі
Автори:
До річниці Маршу мільйонів від сьогодні для вільного перегляду в онлайн-кінотеатрі доступний фільм «Varta1, Львів, Україна» Юрія Грицини.

Фільм буде доступний за посиланням – varta1.docuspace.org.

Ця стрічка – приклад експериментальної документалістики, що демонструє пошуки нової кіномови серед молодих українських режисерів. Фільм використовує записи радіопереговорів автомобільних патрулів активістів Львова під час Євромайдану, щоб краще зрозуміти природу революції.

«Матеріал, який мені пощастило зафіксувати, дуже добре передає момент одночасної дії незнайомих між собою людей, об'єднаних спільною ідеєю про можливе суспільство. У дискусії про це уявне майбутнє можна почути дуже різні ідеї, які й зараз продовжують відігравати свою роль в Україні. Для мене записи переговорів автомобільних патрулів стали своєрідною «грецькою агорою», місцем, де можна зібратися й обговорити ідеї навіть із тими людьми, які мають протилежні переконання. Три роки потому в Україні продовжуються дискусії, проте вони все частіше не виходять за межі середовищ однодумців. Усе частіше за людей говорять експерти чи інформаційні приводи. Повертаючись до аудіозаписів лютого 2014 року, можна зрозуміти, наскільки великою була потреба людей бути почутими. Багато рухів, які зародилися тоді, продовжують свою діяльність, і нам залишається тільки сподіватися, що колись «агору» буде відтворено й кожен отримає можливість на рівних висловити свою думку», – каже режисер стрічки Юрій Грицина. 

На березневому фестивалі Docudays UA фільм отримав спеціальну відзнаку. Також став володарем призу Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Коментуючи онлайн-прем'єру фільму, режисер говорить: «Молоде українське кіно повинне навчитися доходити до свого глядача, навіть якщо воно не може знайти дистриб'ютора. При цьому найціннішим мені видається діалог із глядачем, який, можливо, ніколи не цікавився українським кіно чи документалістикою. Створення інфраструктури, що могла б зробити можливою зустріч такого глядача з новим кіно – одне з важливих завдань української культурної політики. Фестиваль Docudays UA став чи не першою інституцією, яка почала рух у цьому напрямку. Публікуючи фільм онлайн, я намагаюся використати інфраструктуру найбільш доступну для сучасних людей незалежно від їхнього місця проживання. Фільми повинні бути доступними для всіх, бо тільки тоді вони можуть стати частиною діалогу, зокрема й діалогу з іншими фільмами, які, можливо, ще навіть не зняті. Своїм прикладом я б хотів заохотити інших молодих режисерів до пошуку нових глядачів і нових форм діалогу. Їхні роботи не повинні лежати в архіві, вони повинні жити в пам'яті». 

Нагадуємо, що восени міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA за підтримки Державного агентства України з питань кіно випустив новий каталог української документалістики.

До свіжого випуску ввійшов 21 завершений документальний фільм 2016-2017 років випуску та 15 кінопроектів, що перебувають на стадії виробництва. Окрім того, у каталозі опубліковано інформацію про продакшн-компанії, незалежних продюсерів, кіно- та телестудії, які займаються виробництвом документального кіно. Є інформація про кінофестивалі, що працюють з документальними фільмами, та про дистриб’юторів документального кіно в Україні.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду