У Венесуелі зафіксували сплеск зростання користувачів VPN

У Венесуелі зафіксували сплеск зростання користувачів VPN

17:35,
8 Січня 2025
635

У Венесуелі зафіксували сплеск зростання користувачів VPN

17:35,
8 Січня 2025
635
У Венесуелі зафіксували сплеск зростання користувачів VPN
У Венесуелі зафіксували сплеск зростання користувачів VPN
Тенденцію пов'язують з початком блокування соцмережі «Тікток».

У Венесуелі кількість новозареєстрованих користувачів сервісу Proton VPN зросла за тиждень на 350%, і ця динаміка триває. Цей сплеск стався через збій у роботі тіктоку, повідомляє TechRadar.

Збій підтверджують дані моніторингу NetBlocks за 8 січня.

Збій у роботі тіктоку у Венесуелі

«Блокування сталося через те, що популярний китайський застосунок для обміну відео не відповів на вимогу з восьмиденним терміном, встановленим Верховним судом Венесуели для призначення місцевого представника», — йдеться в публікації.

 

Зростання кількості реєстрацій Proton VPN у Венесуелі з 1 до 7 січня 2025 року

Це не перший випадок, коли Венесуела обмежує доступ до соцмереж.

У серпні президент Ніколас Мадуро заблокував соцмережу «Ікс» на десять днів через публічну сварку з власником Ілоном Маском, а також закликав до бойкоту вотсапу.

Після президентських виборів у Венесуелі також було заблоковано кілька вебсайтів, оскільки наприкінці липня, після оголошення результатів, по всій країні спалахнули протести.

Упродовж літа 2024 року використання Proton VPN у Венесуелі різко зросло до 51 000% порівняно з базовим рівнем, «що зробило його найбільш завантажуваною програмою в країні в Google Play», повідомив представник компанії.

Оскільки громадяни масово звернулися до цих інструментів обходу, влада почала націлюватися на використання VPN. Деякі користувачі Proton VPN, наприклад, перед виборами вперше поскаржилися на труднощі з доступом до своїх програм VPN. У відповідь провайдер збільшив потужність свого сервера, щоб краще підтримувати потреби венесуельців.

Блокування тіктоку у Венесуелі відбулося через тиждень після того, як Верховний суд оштрафував соціальну мережу на 10 мільйонів доларів за те, що вона не вжила заходів для запобігання поширенню вірусних челенджів. Вважається, що ці відео нещодавно призвели до смерті трьох дітей, а ще десятки людей поранилися.

Нагадаємо, нещодавно Албанія заборонила тікток на рік через трагічну загибель 14-річного підлітка. Школяра смертельно поранив інший учень, конфлікт між ними розпочався в соціальних мережах, а тікток став платформою для розповсюдження відео.

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду