Австралійські видавці назвали «катастрофою» можливе видалення Meta всіх новин із фейсбуку та інстаграму
Австралійські видавці назвали «катастрофою» можливе видалення Meta всіх новин із фейсбуку та інстаграму
Кілька австралійських медіавидавців розповіли, наскільки «потенційно катастрофічним» буде для їхнього бізнесу, якщо компанія Meta видалить усі новини з фейсбуку та інстаграму в країні. Про це повідомляє PressGazette.
Компанія Broadsheet Media, яка видає вебсайт новин культури і суспільства Broadsheet і має 65 штатних співробітників, заявила, що, за її оцінками, втратить до 52% своїх доходів, якщо Meta більше не буде поширювати новини.
Це «зробить майже неможливим виживання бізнесу», — заявила компанія в Об'єднаному комітеті австралійського парламенту з питань соціальних медіа та австралійського суспільства.
Раніше Meta пригрозила видалити всі новини з фейсбуку в Австралії, якщо її «визначать» як таку, що підпадає під дію першого в світі Кодексу переговорів зі ЗМІ, який має право змусити цифрові платформи платити за використання новин на їхніх платформах.
Нагадаємо, на початку 2021 року в Австралії ухвалили закон, що зобов’язує глобальні платформи на кшталт Google, Facеbook платити медіа за контент, посилання на який поширюються на їхніх ресурсах. Однак реалізація закону в повній мірі була відкладеною.
За кілька днів до ухвалення закону стало відомо, що фейсбук заблокував весь австралійський вміст новин на своєму сервісі через запропонований закон. Менш ніж за тиждень у фейсбуку заявили, що відновить протягом кількох днів доступ австралійських ЗМІ до соцмережі після переговорів з урядом щодо законопроєкту.
Внаслідок переговорів були укладені угоди з низкою австралійських медіакомпаній. Проте цього тижня дві найбільші австралійські телекомпанії — Nine Entertainment та Seven West Media, перегляд контенту яких для австралійців є безкоштовним, заявили про скорочення робочих місць у зв’язку зі зменшенням прибутків. Термін дії їхніх угод із Meta добігає кінця.
- Читайте також: Люди, які вимкнули фейсбук на шість тижнів, знали менше новин, але рідше вірили в дезінформацію, — дослідження
Фото: Quartz