Тікток перестав відображати кількість переглядів відео з певним хештегом
Тікток перестав відображати кількість переглядів відео з певним хештегом
На відеоплатформі «ТікТок» більше не відображається кількість переглядів відео, позначених певним хештегом. Зміна відбулася після того, як дослідники використали ці дані, щоб підкреслити величезну різницю в кількості переглядів відео з хештегами проізраїльського та пропалестинського спрямування після загострення військового конфлікту в Секторі Гази. Про це повідомляє The Washington Post.
Функція, яку компанія змінила без офіційного оголошення, була одним із основних інструментів, який використовували аналітики, щоб перевірити, чи збільшується на платформі поширення пропалестинського контенту.
Пошук за хештегами тепер показує лише кількість пов’язаних публікацій у тіктоці без загальної кількості переглядів окремого відео.
Правозахисна група «Центр протидії цифровій ненависті» першою помітила цю зміну та назвала це «кроком назад для прозорості», через який «важче зрозуміти масштаб потенційної шкоди».
Протягом багатьох років група використовувала згадувану функцію для вивчення поширення відео, що пропагують антисемітизм, розлади харчової поведінки та іншу шкідливу інформацію. Приміром, у минулорічному звіті група заявила, що відео з тіктоку, яку рекламують стероїди та подібні препарати, переглянули понад 589 млн разів.
Речник компанії Алекс Хаурек повідомив, що зміни були внесені минулого місяця, і додав, що компанія «постійно розвиває платформу “ТікТок”». За його словами, зміна відображення хештегів з кількістю переглядів на кількість публікацій «відповідає галузевим стандартам». Тим часом в академічних дослідників є інші способи вивчення контенту платформи.
Дані хештегів тіктоку є недосконалим показником для оцінки поведінки користувачів: багато відео не мають хештегів, а деякі творці додають їх до відео лише для того, щоб критикувати те, що вони зображують. Загальна кількість переглядів для хештегу, інформація, яку почала приховувати платформа, також є неточною, оскільки вона не пояснює, чи відео активно просувалося алгоритмом, чи стало популярним з власних причин.
Проте згадувана зміна, ймовірно, посилить критику щодо рівня прозорості компанії й того, як працює одна з найпопулярніших соцмереж у світі. Минулого тижня на слуханнях в юридичному комітеті американського Сенату виконавчий директор ТікТоку Шоу Цзи Чу обговорював питання про те, чи вплинуло його володіння китайським технологічним гігантом ByteDance на контент, яким він ділиться з глобальною аудиторією. Чу неодноразово заявляв, що китайський уряд не впливає на компанію.
Нагадаємо, на початку листопада 2023 року компанія «ТікТок» заявила, що з початку війни між Ізраїлем і ХАМАСом видалила понад 925 тисяч відео в регіоні конфлікту та мільйони по всьому світу, оскільки вони порушували політику платформи щодо протидії поширенню насильства, мові ворожнечі, дезінформації та тероризму, включно з вмістом, що рекламував ХАМАС.
Фото: застосунок «ТікТок» / Unsplash