Meta пояснила, як засновані на ШI алгоритми впливають на те, що користувачі бачать у Facebook та Instagram
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Meta пояснила, як засновані на ШI алгоритми впливають на те, що користувачі бачать у Facebook та Instagram
Компанія Meta опублікувала розлоге пояснення того, як застосування штучного інтелекту впливає на алгоритми рекомендацій контенту для користувачів соцмереж «Фейсбук» та «Інстаграм».
«З огляду на швидкий розвиток потужних технологій, таких як генеративний штучний інтелект, зрозуміло, що люди водночас захоплені можливостями та стурбовані ризиками. Ми вважаємо, що найкращий спосіб відповісти на ці занепокоєння — це відкритість», — написав з цього приводу в блозі президент Meta з глобальних справ Нік Клегг.
Для користувачів підготували 22 «системні картки»: 14 — про систему рекомендацій у фейсбуці та 8 про систему рекомендацій в інстаграмі. У кожній картці представлена детальна інформація, доступна для розуміння широкого загалу, про те, як системи ШI, що стоять за певними функціями соцмережі, класифікують та рекомендують контент.
Наприклад, картка, присвячена функції пошуку інстаграму, описує, як програма збирає всі релевантні результати пошуку у відповідь на запит користувача, оцінює кожен результат на основі попередніх взаємодій користувача з програмою, а потім застосовує «додаткові фільтри» та «процеси цілісності», щоб звузити список перед остаточним представленням його користувачеві.
У картці про рекомендаційну систему контенту, засновану на ШІ, у фейсбуці детально описано чинники, які впливають на визначення того, яку інформацію платформа представляє першою.
Зокрема, враховується, чи була публікація позначена сторонньою перевіркою фактів, наскільки цікавим може бути обліковий запис, який опублікував матеріал, і чи користувач взаємодіяв з обліковим записом у минулому.
Детально ознайомитися з картками про систему рекомендацій, засновану на ШІ, у фейсбуці та інстаграмі можна за посиланням.
Разом з розкриттям інформації про роботу алгоритмів соцмереж компанія Meta повідомила, що в найближчі тижні відкриє доступ для дослідників до бібліотеки контенту фейсбуку й інстаграму та інтерфейсу програмування додатків (API).
Дослідники зможуть подавати заявку на доступ до цих інструментів для проведення політичних та соціальних досліджень через затверджених партнерів, зокрема до консорціуму, очолюваного Мічиганським університетом.
Нагадаємо, за підсумками першого кварталу 2023 року, засновник Meta Марк Цукерберг повідомив, що після запуску коротких відео Reels на основі рекомендацій штучного інтелекту користувачі почали проводити в інстаграмі на 24% більше часу.
Фото: Getty Images