У США музичні компанії подали позов проти Twitter за порушення авторських прав
У США музичні компанії подали позов проти Twitter за порушення авторських прав
У США Національна асоціація музичних видавців подала позов до федерального суду в Нешвілі на компанію Twitter Inc. за порушення авторських прав 17 музичних видавців, серед яких Sony Music, Universal Music та Publishing Group, повідомив Bloomberg.
National Music Publishers' Association Inc. стверджує, що Twitter Inc. порушив авторські права авторів 1700 пісень, використовуючи їх на своїй платформі без дозволу.
Від компанії вимагають до 150 тисяч доларів США за окремий музичний твір. Асоціація заявила, що сукупно вимагає відшкодування збитків на суму понад 250 мільйонів доларів.
«Платформа Twitter, яку Ілон Маск придбав у 2022 році за 44 мільярди доларів, сповнена порушень авторських прав», — заявили у скарзі, додаючи, що «незаконна поведінка соціальної медіакомпанії збагачує Twitter за рахунок видавців та авторів пісень».
Twitter наразі не відповів на запит агентства про коментар.
Зазначено, що укладання ліцензійних угод на використання музики було більшим пріоритетом для інших соцмереж: YouTube, де викладають пісні у повному обсязі, а також для Facebook і TikTok, де розміщують багато відео з музичним оформленням. Тим часом у Twitter домінує текстовий формат.
Twitter розмовляв з музичними компаніями про підписання ліцензійних угод до того, як Маск придбав компанію, нагадало видання, посилаючись на New York Times.
«Він був зайнятий іншими справами після того, як отримав контроль над Twitter. Маск звільнив більшу частину персоналу, найняв нового генерального директора та намагався заспокоїти рекламодавців, які припинили співпрацю з сайтом», — зазначено в публікації.
Нагадаємо, 26 травня колишня піар-компанія Twitter під назвою Joele Frank подала до суду на соціальну мережу, заявивши, що вона не оплатила їй рахунки. Згідно з позовом, Twitter заборгував компанії 830 498 доларів.
Фото: Unsplash