Facebook обмежив сторінку «Української правди» через пост про реабілітацію бійців «Азову»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Facebook обмежив сторінку «Української правди» через пост про реабілітацію бійців «Азову»
Facebook обмежив сторінку «Української правди» після того, як видання опублікувало інформацію про збір коштів разом із патронатною службою батальйону «Азов» на реабілітацію бійців, які повернулися з полону. Коли можуть зняти обмеження — невідомо.
Про це повідомив у фейсбуці виконавчий директор «УП» Андрій Боборикін.
Сторінка «Української правди» отримала «червоний» статус, що означає обмеження органічного охоплення дописів і монетизації.
«Сторінка УП знову в бані на цьому прекрасному сайті. На цей раз – через магічний окремий загін спеціального призначення, який не можна називати. Ми просто запостили інфу стосовно збору коштів на реабілітацію бійців, які повернулися з полону. Тож, шановні адміни сторінок українських медіа, якщо робите фандрейзери, be careful!» – написав Боборикін.
Він також повідомив, що намагався зв’язатися із відділом з новинного партнерства компанії Meta, але електронні скриньки відповідних менеджерів виявились неактивними.
«Ніяких імейлів "партнерам" з інфою про новий контакт звісно ніхто не надсилав, такі вже ефективні комунікації. Підозрюю, що нового контакту просто не існує, і тепер запити з України будуть падати в загальний сапорт», – написав Боборикін.
Нагадаємо, що українські журналісти та лідери думок неодноразово скаржились на блокування сторінок в соцмережах, що належать компанії Meta, через антивоєнні пости. Про це повідомляли журналісти Соня Кошкіна та Аркадій Бабченко, співачка Оля Полякова, ведуча «Телебачення Торонто» Ярослава Кравченко та інші.
Також неодноразово зазнавала санкцій в Facebook та Instagram сторінка Асоціації родин захисників «Азовсталі». Крім того, у вересні у соцмережах заблокували патронатну службу полку «Азов».
Міністерство цифрової трансформації України намагається вплинути на правила модерації українського контенту в соцмережах Meta. Зокрема, віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров звернувся з відкритим листом до компанії Metа. На думку міністерства, контент блокується через автоматичні алгоритми, «неякісне модерування» та надмірну активність російських ботів, що скаржаться на публікації.
Але поки що блокування українського контенту в соцмережах триває.
12 жовтня набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів петиція до президента України Володимира Зеленського з проханням звернутися до компаній Google та Meta щодо перегляду правила спільнот і припинення блокування українських акаунтів.