Meta заблокувала понад тисячу «тролів» за поширення пропаганди РФ

Meta заблокувала понад тисячу «тролів» за поширення пропаганди РФ

20:21,
5 Серпня 2022
2478

Meta заблокувала понад тисячу «тролів» за поширення пропаганди РФ

20:21,
5 Серпня 2022
2478
Meta заблокувала понад тисячу «тролів» за поширення пропаганди РФ
Meta заблокувала понад тисячу «тролів» за поширення пропаганди РФ
Російські боти трудилися по сім днів поспіль, не відволікаючись навіть на обід.

Компанія Meta, яка володіє Facebook та Instagram, відключила понад тисячу фальшивих акаунтів, з яких поширювалися численні коментарі на підтримку російського вторгнення в Україну. Про це з посиланням на звіт Meta повідомляє «Радіо Свобода».

Як ідеться в звіті, «тролі» працювали щодня «з невеликою перервою на обід», а дехто з ботів публікував і проросійські, і проукраїнські коментарі з різницею в кілька хвилин.

Розпочалося розслідування після публікацій про ботоферму у російських ЗМІ. Стаття про «фабрику тролів», що координується через телеграм-канал «Кібер фронт Z» вийшла у виданні «Фонтанка». Досліджуючи ці дані, фахівці Meta виявили спроби «заспамити» пости у соціальних мережах Instagram, Facebook, TikTok, Twitter, YouTube, LinkedIn, «ВКонтакте» та «Однокласники».

Цілями російських ботів були всі, хто публічно засуджував російське вторгнення та підтримував Україну. Серед них політики, журналісти, актори та комерційні бренди з усього світу.

Операція мала явну та приховану складову, йдеться у звіті Meta. У відкритий доступ у телеграм-каналі «Кібер фронт Z», аудиторія якого налічує понад 110 тисяч читачів, викладалися заклики переходити за посиланнями на облікові записи або певні пости та залишати під ними проросійські коментарі. Цим також займалися і фальшиві акаунти, якими таємно керує «фабрика тролів».

За результатами розслідування Meta видалила 45 аккаунтів «тролів» у соціальній мережі Facebook та 1037 – у Instagram і продовжує блокувати їхні спроби повернутися.

Як ідеться у звіті, люди, які стоять за нинішньою операцією, були пов'язані з «Агентством інтернет-досліджень». У США цю ботоферму пов’язують із бізнесменом Євгенієм Пригожиним та звинувачують у втручанні в американські вибори з 2014 року.

Нагадаємо, за даними Центру протидії інформаційним агресіям AP&PM, проти України зараз працює близько 1000 російських професійних інтернет-тролів, що фінансуються ГРУ, ФСБ або приватними компаніями наближених до російської влади осіб. Це вдвічі більше, ніж було в період з 2014 по кінець 2021 року, коли в Україні зафіксували діяльність близько 500 ботів.

Загалом, за цими даними, в усьому світу російські наративи просувають до 5 тисяч професійних тролів. Кожен з них може одночасно модерувати від 30 до 50 акаунтів в різних соцмережах. Це складає 150 - 250 тисяч робочих акаунтів, їх інформаційне охоплення стає 75 – 125 мільйонів контактів.

Фото: Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду