Понад 100 тисяч фейкових акаунтів. СБУ заявила, що нейтралізувала ботоферми

Понад 100 тисяч фейкових акаунтів. СБУ заявила, що нейтралізувала ботоферми

12:23,
13 Травня 2022
2134

Понад 100 тисяч фейкових акаунтів. СБУ заявила, що нейтралізувала ботоферми

12:23,
13 Травня 2022
2134
Понад 100 тисяч фейкових акаунтів. СБУ заявила, що нейтралізувала ботоферми
Понад 100 тисяч фейкових акаунтів. СБУ заявила, що нейтралізувала ботоферми
Автори:
Крім того, у спецслужбі повідомили, що викрили колишнього правоохоронця на збуті державних баз даних через Даркнет. Цей канал уже заблокували.

Служба безпеки України 13 травня повідомила, що нейтралізувала понад 10 ботоферм, які мали більше ніж 100 тисяч фейкових акаунтів.

Разом із цим, у спецслужбі кажуть, що заблокували понад 5,5 тисяч акаунтів та облікових записів, а також викрили сотні інтернет-агентів, які діяли на користь окупантів.

Крім того, Головне управління СБУ у Києві та області повідомило, що в Білій Церкві викрили колишнього правоохоронця на збуті державних баз даних через Даркнет. Цей канал уже заблокували. Експравоохоронцю готують підозру за ч.2 ст.361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) та ч.3 ст.362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

«Кіберфахівці СБУ встановили, що зловмисник налагодив продаж інформації з обмеженим доступом через анонімні акаунти в закритих гілках мережі Даркнет. Правоохоронці задокументували три факти збуту даних фігурантом провадження. Їхня вартість залежала від виду інформації та становила від $50 до $200. Для анонімності оплату ділок приймав на криптогаманці», — йдеться в повідомленні.

Раніше дослідження BBC та Інституту стратегічного діалогу (ISD) показало, що в соціальній мережі Facebook створюють пропутінські групи, щоб прославляти Росію та її президента, а також намагаються створити їм позитивний імідж у різних куточках світу. Ці групи вже налічують понад 650 тисяч членів. Дослідники визначили, що багато адміністраторів таких груп мають дублікати облікових записів під одним і тим же ім’ям. Провідний дослідник Мустафа Аяд називає цю практику прикладом «астротурфінгу» — онлайн-операції, яка передбачає роботу кількох облікових записів, що дозволяє створювати помилкове враження ширшої підтримки серед населення і сприяє формуванню штучної громадської думки. Міністерство закордонних справ Великої Британії повідомило, що Росія використовує в соціальних мережах «фабрику тролів» для поширення дезінформації про війну в Україні. «Детектор медіа» інформує про перебіг російського наступу на Україну та запустив хроніку російської дезінформації.

Фото: Clint Patterson /Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду