Росія погрожує порушити кримінальну справу проти швейцарського видання через приклад мему про Путіна
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Росія погрожує порушити кримінальну справу проти швейцарського видання через приклад мему про Путіна
Через публікацію скріншоту з інстаграму швейцарської газети Neue Zurcher Zeitung у представники Росії можуть порушити кримінальну справу. Про це йдеться у листі до керівництва видання, опублікованому на сайті посольства РФ у Швейцарії.
Як наголошується в листі, дії журналістів нібито порушують статтю Кримінального кодексу Швейцарії про поширення відомостей, що ганьблять честь і гідність, а також статтю про наклеп.
25 червня на сайті газети вийшов огляд Маріт Лангшвагер «Між супергероями та лиходіями: сила мемів у війні в Україні» (Zwischen Superhelden und Schurken: Die Macht der Memes im Ukraine-Krieg). Тут подано добірку мемів з теми російської агресії проти України. У публікації розглядаються психологічні, творчі та інші чинники цього напрямку контенту для соцмереж. Також піднімається питання інформаційної війни та «кіберсил», які можуть підкріплюватии той чи інший наратив, втілений у зображенні.
Головна теза статті – «Війна в Україні – це також битва наративів», і її винесено до ліду публікації. Також у статті подано ілюстрації із соцмереж, що є прикладами мемів.
Серед них – «портрети» Путіна, втілені авторами дописів, світлини із котом Степаном, президент Володимир Зеленський в подобі супергероя тощо.
Обурення посольства Росії викликало саме зображення Володимира Путіна, яке авторка публікації процитувала як мем з інстаграму. Як ідеться у листі полосльства РФ, ця ілюстрація «вже за межею здорового глузду («разумного понимания»)» та «карикатура на російського лідера з відсилками до клоунади, ЛГБТ-спільноти та „військових злочинців“».
При цьому, наголошують представники посольства РФ, Володимира Зеленського у статті «зображено у подобі могутньої Залізної людини».
Як підкреслюється у зверненні, насправді Володимир Путін є «глибоко віруючою православною людиною і виступає за збереження традиційних християнських цінностей у російському суспільстві, що явно вказує на те, що він не шанувальник ЛГБТ-спільноти». Через це веселка на його обличчі «"ні к сєлу, ні к городу, як кажуть на Русі», акцентували автори листа з претезією.
На сайті Neue Zurcher Zeitung лист посольства РФ не коментують.
Нагадаємо, за даними дослідження європейського Центру дезінформації, дописи з наративами Кремля та облікові записи їх авторів залишаються активними в соцмережах попри численні скарги українців.
При цьому TiKTok дозволяє російським державним ЗМІ публікувати пропагандистський контент.