Перед нападом на Україну РФ провела інформаційну спецоперацію щодо Маріуполя у Німеччині  — ГУР

Перед нападом на Україну РФ провела інформаційну спецоперацію щодо Маріуполя у Німеччині — ГУР

18:13,
16 Липня 2022
1527

Перед нападом на Україну РФ провела інформаційну спецоперацію щодо Маріуполя у Німеччині — ГУР

18:13,
16 Липня 2022
1527
Перед нападом на Україну РФ провела інформаційну спецоперацію щодо Маріуполя у Німеччині  — ГУР
Перед нападом на Україну РФ провела інформаційну спецоперацію щодо Маріуполя у Німеччині  — ГУР
«З Україною настав час закінчувати. Нехай Путін із нею розбирається», — коментували працівники російських ботоферм у дописах, де містилося посилання на статтю «Deutschland-Kurier».

В середині лютого 2022 року РФ провела інформаційну спецоперацію в Німеччині, спрямовану на дискредитацію України та політичного керівництва держави. Про це повідомляється на сайті Головного управління розвідки.

За даними ГУР, журналістам німецького видання «Deutschland-Kurier» було передано матеріали, начебто захоплені росіянами в регіональному відділенні СБУ Маріуполя.

В переданих «документах» йдеться про начебто ведення спецслужбою України роботи по Місії ОБСЄ на Донбасі. Стаття в «Deutschland-Kurier» мала назву: «Хороший пан Зеленський: його спецслужби шпигували за співробітниками ОБСЄ?» Для поширення матеріалу серед німецької публіки у соціальних мережах, було задіяно так звану «фабрику фейків», яку курує Олексій Гореславський. До 2020 року він обіймав посаду заступника глави управління громадськими проектами адміністрації президента РФ. Нині – керівник створених під кураторством АП РФ організацій АНО «Діалог» та АНО «Інститут розвитку інтернету», які безпосередньо залучені до ведення інформаційної війни на європейському напрямку.

Для створення враження широкого обговорення теми, «фабрика фейків» підготувала стандартні «коментарі», які поширюються під публікаціями матеріалу в соцмережах, зокрема:

1. Я не розумію, навіщо ми продовжуємо підтримувати режим, від якого з кожним днем все гірше пахне.

2. З Україною настав час закінчувати. Нехай Путін із нею розбирається.

3. Підтримка України спричинила катастрофу економіки Німеччини. Англійська преса відкрито зловтішається з приводу наших труднощів. Час припиняти це самогубне божевілля.

4. Україна – слухняна маріонетка Вашингтона та Лондона. Якби там не схвалили таку поведінку – українці не наважилися б шпигувати за ОБСЄ.

5. Я ніколи не був прихильником конфлікту з Путіним.

6. Потрібно розуміти, що Путін не проти Німеччини, а проти того, щоб українці воювали один з одним.

7. Нам не варто більше підтримувати Зеленського.

8. Президент Зеленський дуже мила людина, але вірити йому чомусь не хочеться.

Як відзначають у ГУР гібридна війна Путіна проти України ведеться багато років поспіль, і в цьому задіяні російські інформвійська.

Нагадаємо, аналітики VoxCheck виявили в італійських та німецьких ЗМІ понад 600 кейсів російської пропаганди, яку Кремль використовує, щоб в очах європейського суспільства виправдати повномасштабне вторгнення в Україну. Детальніше про це читайте в огляді Ірини Рябоштан.

Ілюстрація: сайт ГУР

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду