«Тести на ковід одразу позитивні чи негативні». В соцмережах поширюють фейк про тестування
«Тести на ковід одразу позитивні чи негативні». В соцмережах поширюють фейк про тестування
Користувачі соцмереж поширюють фото, на якому зображені два запакованих тести, позначені як позитивний та негативний. Але це НЕ доказ «вигаданої епідемії», або тотального обману жителів землі. Так працюють тести на антигени до ковіду, повідомляє «По той бік новин».
Фото, на якому зображені два начебто запакованих, але вже з заявленим, позитивним чи негативним результатом на справді – не тести взагалі. Це спеціальні зразки, які допомагають визначити, чи правильно працюють самі тести на антигени. В одному тесті для «позитивного контролю» зберігається мазок, який містить речовину, що повинна при аналізі дати позитивний результат; в іншому – негативний. Перед початком роботи з тестами працівник медзакладу наливає реактив, який має визначити у пацієнта ковід, у пробірку – а потом, по черзі опускає в рідину обидва контрольні зразки. В одному повинна з’явитися позначка «позитивний», на іншому – «негативний». Якщо контрольні зразки демонструють очікувані результати – то й інші тести в партії спрацюють; якщо ні – то партія може бути зіпсованою. Кожен набор з 25 тестів містить один негативний і один позитивний зразок для перевірки тестів. Так ж самі контрольні «тести для тестів» містять і набори з пцр-тестами.
Хоча ці інформація і міститься в інструкції до тестів і її можна знайти у відкритому доступі в інтернеті, деякі користувачі соцмереж пишуть, що наявність таких «позитивних» та «негативних тестів» начебто доводить, що коронавірусу не існує, а це лише змова фармакологічних компаній, які тепер ще й поставляють позитивні і негативні тести, і просто обманюють пацієнтів.
Про цей фейк раніше вже писали фактчекери – детальніше про роботу позитивного та негативного контролю тестів на ковід можна прочитати тут і тут; про сам принцип позитивного та негативного контролю – ось тут.