Месенджер з ностальгією. У Гонконзі після зміни політики WhatsApp почали знову користуватись ICQ
Месенджер з ностальгією. У Гонконзі після зміни політики WhatsApp почали знову користуватись ICQ
У січні кількість завантажень месенджера ICQ в Гонконзі зросла у 35 разів - з 200 до 7 тисяч. ICQ різко став популярним після новин про зміну політики WhatsApp. Про це повідомляє Wall Street Journal з посиланням на дані аналітичної компанії Sensor Tower.
В ICQ повідомили, що кількість завантажень в Гонконзі за тиждень перевищила кількість завантажень за весь четвертий квартал 2020 року. Згідно з даними Google Trends, пошукові запити «ICQ» досягли рекордного рівня за останні десять років.
Представники ICQ заявили виданню, що повідомлення користувачів «ніколи нікому не передаються», лише за рішенням суду.
Серед причин переходу на ICQ користувачі називають «спроби Facebook вислужитися перед Китаєм» і ностальгію. Наприклад, одна з користувачок розповіла, що їй не вистачає режиму «невидимки».
Тель-авівська компанія Mirabilis запустила в 1996 році, це була одна з перших програм обміну миттєвими повідомленнями. У 1998 році компанія America Online придбала ICQ за $287 млн. До 2000 року у сервісу було близько 100 млн користувачів.
Нагадаємо, найпопулярніший месенджер у світі WhatsApp, число користувачів якого в жовтні 2020-го сягнуло двох мільярдів, на початку січня заявив про оновлення політики конфіденційності та умови надання послуг. Якщо користувач не згоден з новими правилами, він міг втратити доступ до месенджера з 8 лютого. Правило, по суті, єдине: зголоситися на те, щоб WhatsApp надавав дані своїх користувачів Facebook.
Зміни спричинили хвилю незадоволення, а месенджери-конкуренти Signal і Telegram заявили про збільшення кількості користувачів через відмову користувачів від WhatsApp.
16 cічня месенджер WhatsApp відтермінував оновлення правил конфіденційності. Початок дії оновленої угоди користувача відкладено з 8 лютого до 15 травня.
Фото: nv.ua